آموزش نحوه پرینت گرفتن | چگونه پرینت بگیریم؟

نحوه پرینت گرفتن

آموزش نحوه پرینت گرفتن در برندهای مختلف پرینتر تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. البته با توجه به نوع پرینتر، برخی از تنظیمات متفاوت خواهند بود اما اصول کلی طرز کار با پرینترها مشابه هستند. در این مقاله توضیح می‌دهیم که چگونه پرینت بگیریم. مراحل مختلف پرینت گرفتن از محتواهای مختلف توضیح داده می‌شود.

چگونه پرینت بگیریم؟

برای دانستن اینکه چگونه پرینت بگیریم ابتدا باید بدانید چطور باید دستگاه را نصب کنید، سپس سایر تنظیمات آن را انجام دهید. در بخش بعدی نحوه نصب کردن پرینتر را آموزش می‌دهیم.

شیوه نصب کردن پرینتر 

برای کار با پرینتر برای کار با پرینتر اچ پی و سایر برندها، اولین کاری که باید بکنید، نصب کردن پرینتر روی سیستم است. برای این کار، سی دی درایور دستگاه را در کامپیوتر قرار می‌دهید و درایور را از روی سی دی نصب می‌کنید. اگر سی دی درایور را ندارید یا کامپیوتر شما، دیویدی رام ندارد، باید به وبسایت سازنده‌ی پرینتر بروید و فایل درایور مناسب پرینتر خود را از وبسایت رسمی سازنده، دانلود و نصب کنید.

با نصب درایور روی سیستم، واسطه‌ای نرم‌افزاری بین پرینتر و کامپیوتر برقرار می‌شود که به کاربر امکان می‌دهد تا از طریق کامپیوتر، دستورات مورد نیاز را به پرینتر بفرستد.

آپدیت کردن فریمور

فریمور یک چارچوب نرم‌افزاری است که برای پردازش دستورها لازم است و باید روی کامپیوتر نصب شود. آپدیت فریمور بلافاصله پس از نصب انجام نمی‌شود بلکه گاهی پس از مدتی استفاده، اتصال پرینتر با کامپیوتر به درستی انجام نمی‌شود که این مورد ممکن است به خاطر آپدیت نبودن فریمور پرینتر باشد.

اگر این سوال برای شما هم پیش آمده که چگونه فریمور پرینتر را آپدیت کنیم؟ باید بگوییم آپدیت کردن پرینتر کار سختی نیست. برای این کار کافیست بعد از اتصال پرینتر به کامپیوتر، به وبسایت سازنده‌ی دستگاه بروید. در آنجا با جستجوی دقیق مدل پرینتر خود، آخرین نسخه فریمور دستگاه را دانلود و نصب کنید.

تنظیمات پرینتررا درست نمایید

برای استفاده بهینه از دستگاه، پس از نصب آن روی کامپیوتر، باید تنظیمات مورد نظر خود را اعمال کنید. برخی از پرینترها از طریق کامپیوتر و برخی از آن‌ها از روی پنل خودشان قابل تنظیم هستند.

در صورتی که میخواهید پرینتر را از طریق کامپیوتر تنظیم کنید، مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. در مرحله اول باید وارد صفحه تنظیمات شوید و سپس گزینه‌ی دستگاه‌ها را انتخاب نمایید.

  2. در مرحله بعد از پنل سمت چپی اسکنرها و پرینترها را انتخاب نمایید. 

  3. اکنون پرینترهای نصب شده را مشاهده می‌کنید. یکی از پرینترها را انتخاب کنید و سپس گزینه مدیریت را بزنید. 

  4. در صفحه جدید از پنل سمت چپ، گزینه پرینتر پراپرتیز را انتخاب کنید. 

  5. سپس تنظیمات دلخواه مانند نوع کاغذ چاپ و کیفیت پرینت را انتخاب کنید.

چگونه پرینت بگیریم؟  بعد از درست کردن تنظیمات

روش پرینت یک فایل متنی در بیشتر نرم‌افزارها یکسان است. معمولا برای پرینت یک فایل که با ورد یا پی دی اف باز کرده‌اید، از منوی فایل، گزینه‌ی پرینت را کلیک کنید تا صفحه‌ی پرینت نمایش داده شود. در این صفحه می‌توانید تنظیماتی مانند انتخاب پرینتر موجود، تعداد بارهای پرینت یا چاپ دو رو را مشخص کنید. پس از انجام این تنظیمات، با فشار دادن دکمه‌ی پرینت، فرمان چاپ به پرینتر فرستاده می‌شود.

چگونه پرینت بگیریم که کاغذ به درستی در پرینتر قرار بگیرد؟

آموزش نحوه پرینت گرفتن شامل شیوه صحیح قرار دادن کاغذ نیز می‌شود. برای قرار دادن کاغذ در پرینتر، باید به شکل سینی ورودی کاغذ، نگاه کنید. در بعضی از پرینترها، سینی ورودی در بالا یا پشت دستگاه قرار دارد که در این حالت باید یک دسته کاغذ را به شکل عمودی، در سینی کاغذ بگذارید.

در پرینترهای دیگر، سینی ورودی کاغذ در پایین و جلوی دستگاه است. در اینجا هم فقط باید یک دسته کاغذ صاف را به شکل افقی، در سینی ورودی بگذارید.

معمولا سینی ورودی کاغذ، دارای گیره‌هایی در دو طرف است که بر اساس عرض کاغذی که استفاده می‌کنید، تنظیم می‌شوند. تنظیم گیره‌ها بر اساس سایز کاغذ، باعث می‌شود که کاغذ در هنگام چاپ، صاف بماند.

تبدیل چاپگرعادی به وایرلس

استفاده از پرینتر و چاپ دیجیتال، یکی از نیازهای رایج بسیاری از کسب‌و‌کار‌ها است و ارتباط بی‌سیم یا وایرلس با دستگاه پرینتر، یک امکان مفید و به‌روز بین کاربران است. در بعضی از مدل‌های پرینتر، این امکان به‌صورت داخلی وجود دارد، اما اکثر مدل‌های ارزان‌تر، از این امکان محروم هستند. با این حال، روش‌هایی برای تبدیل چاپگر عادی به وایرلس، موجود هستند.

پرکاربردترین روش این کار، استفاده از یک روتر است. احتمالا، روتر منزل شما، دارای پورت یو اس بی است. در این حالت، با استفاده از یک کابل یو اس بی و اتصال پرینتر به روتر، می‌توانید پرینتر عادی را به وایرلس، تبدیل کنید.

البته این روش، هنوز دارای محدودیت‌ها و تنظیمات خاصی است که بهترین گزینه، استفاده از پرینتری است که اتصال وایرلس برای آن پیش‌بینی شده است.

جمع‌بندی 

در این مقاله، آموزش گام به گام پرینت گرفتن در پرینترهای صنعتی و عادی را بررسی کرده‌ایم و نحوه استفاده و کاربرد هرکدام را توضیح داده‌ایم. اساس کار تمام پرینتها تقریبا یکسان است و در برخی از امکانات و ویژگی‌ها باهم تفاوت‌هایی دارند. برای مثال پرینت پشت و رو گرفتن در دستگاه‌های مدرن‌تر به شکل خودکار انجام می‌شود و در دستگاه‌هیا خانگی و قدیمی‌تر، باید در طی دو مرحله و به شکل دستی انجام شود. 

 

نظرات (0)

فرم نظر

موقعیت کیاما روی نقشه