چطور با گوشی پرینت بگیریم؟

پرینت گرفتن با گوشی

چاپ کردن اسناد، مدارک و برگه‌های مختلف با پرینتر‌ها و دستگاه‌های چاپ و فناوری‌های به‌روز آن‌ها هر روز آسان‌تر می‌شود. یکی از ویژگی‌های مفیدی که پرینتر‌های جدید دارند، امکان چاپ با گوشی است؛ اما چطور با گوشی پرینت بگیریم؟

پرینت گرفتن با گوشی به شما اجازه می‌دهد بدون استفاده از کامپیوتر یا لپ تاپ در زمان کمتری برگه‌های خود را چاپ کنید. بنابراین، خیلی از کاربران پرینترهای مختلف می‌خواهند بدانند چگونه با گوشی چاپ نمایند که ما در این مقاله به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت. 

چطور با گوشی پرینت بگیریم

اگر می‌خواهید با گوشی‌های هوشمند اندرویدی و آیفونی پرینت بگیرید، پرینتر شما باید این امکان را داشته باشد. بسیاری از پرینترهای قدیمی و سنتی به وای فای متصل نمی‌شوند و نمی‌توانند به راحتی از طریق وای فای با گوشی چاپ کنند و شما باید از کابل برای اتصال آن‌ها به کامپیوتر استفاده کنید. 

البته بعضی از مدل‌ها دارای بلوتوث هستند که شما می‌توانید از این راه اسنادتان را چاپ کنید. همچنین انواع مختلفی از پرینتر‌ها وجود دارند که می‌توانند از طریق کابل با گوشی ارتباط برقرار کنند و اطلاعات را چاپ کنند. اگر پرینتر شما از این قابلیت‌ها پشتیبانی نکند، تنها راهی که می‌توانید بدون کامپیوتر پرینت بگیرید، این است که فایل را با گوشی روی فلش کپی کنید و آن را به پرینتر وصل نمایید. 

پرینتر مناسب چاپ بی‌سیم

پرینترهای کلود ردی از بهترین چاپگرهایی هستند که می توانند بی‌سیم چاپ دیجیتال  انجام دهند. این پرینترها نیازی به کامپیوتر برای اتصال به اینترنت ندارند، چون خودشان به شبکه وای فای متصل می‌شوند. برای استفاده از این پرینترها، شما باید برنامه گوگل کروم را روی گوشی و کامپیوتر خود نصب کنید. برای چاپ کردن با گوشی از طریق این پرینترها، شما باید این مراحل را انجام دهید: 

اول برنامه گوگل کروم را روی کامپیوتر باز کنید و روی گزینه تنظیمات کلیک کنید. بعد گزینه تنظیمات پیشرفته را انتخاب نمایید. سپس روی سرویس‌های پرینت کلیک کنید. بعد گزینه مدیریت پرینت‌ها را انتخاب کنید. سپس با کلیک کردن روی گزینه اضافه کردن پرینت، پرینتر خود را اضافه کنید. پس از هماهنگ کردن پرینتر و کامپیوتر و دانلود کردن برنامه‌های مناسب برای گوشی‌های اندرویدی و آیفونی می‌توانید با گوشی خود پرینت بگیرید.

از چه روشی و چطور با گوشی پرینت بگیریم؟

در دنیای دیجیتال، همه چیز در حال به روز شدن است و پرینتر هم از این قاعده مستثنی نیست. تولیدکنندگان پرینتر، سال هاست که در تولید این لوازم فعالیت می‌کنند و هر روز مدل‌های جدیدتر و بهتری را به بازار معرفی می‌کنند که دارای امکانات متنوعی هستند. یکی از این امکانات که اخیرا به پرینترها افزوده شده است، قابلیت چاپ بی‌سیم است.

پرینترها را می توان به دو دسته کابلی و بی‌سیم تقسیم کرد و شما باید بر اساس نوع پرینتر خود روش مناسب برای چاپ کردن با آن را انتخاب کنید. با رشد تکنولوژی، امکان چاپ کردن بدون استفاده از کامپیوتر فراهم شده است و شما می توانید با گوشی‌های هوشمند خود پرینت بگیرید که در این بخش به سوال چگونه پرینت بگیریم با گوشی پاسخ خواهیم داد.

روش اول پرینت گرفتن با تلفن همراه 

یکی از روش‌های پرینت گرفتن با گوشی، استفاده از سرویس کلود پرینت گوگل است که می‌توانید توسط این سرویس، پرینترهای خود را به وب وصل کنید. به دلیل اتصال پرینتر به اینترنت، از هر کجا و با هر دستگاهی که به اینترنت وصل باشد (رایانه‌های شخصی، گوشی و…) می توانید پرینت بگیرید. 

به این منظور ابتدا باید وارد قسمت تنظیمات گوشی خود شوید. در قسمت جست‌و‌جو که در سمت راست با یک علامت ذره بین مشخص شده است، پرینت را تایپ و آن را جستجو کنید. 

در این قسمت لیستی از سرورهایی که می‌توانید به آن وصل شوید و پرینتر خود را انتخاب نمایید به شما نمایش داده می‌شود. در همه دستگاه‌های اندرویدی گزینه کلود پرینت گوگل وجود دارد و می‌توانید آن را مشاهده کنید.

در این قسمت باید بر روی گزینه کلود پرینت کلیک کنید تا لیستی که با دستگاه شما همگام شده‌است را مشاهده کنید. سپس بر روی سه نقطه ضربه زده و گزینه اضافه کردن پرینتر را انتخاب نمایید. 

نکته مهمی که در این میان وجود دارد این است که باید پرینتر و گوشی به صورت هم‌زمان به یک وای فای متصل باشند. در نهایت می‌توانید پرینتر مد نظرتان را انتخاب کرده و فایل دلخواهتان برای پرینت را به آن ارسال کنید تا از آن پرینت بگیرد.

روش دوم پرینت گرفتن با وای فای از طریق کامپیوتر 

یکی از روش‌های چاپ کردن با گوشی، اتصال به کامپیوتر از طریق وای فای است. پرینترها را می توان به دو گروه تقسیم کرد. پرینترهایی که به صورت مستقیم به اینترنت متصل می شوند و پرینترهایی که نیاز دارند که از طریق یک کامپیوتر که به آن‌ها وصل است، با استفاده از یو اس بی به شبکه مشترک شوند. پس از آن باید نوع پرینتر خود را تشخیص دهید و سپس روش مناسب برای چاپ کردن را انتخاب نمایید.

روش سوم نصب اپلیکیشن 

اگر پرینتر شما از مارک اچ پی باشد، می‌توانید با نصب اپلیکیشن اچ پی پرینت، گوشی خود را به پرینتر متصل کنید. اما باید به این نکته توجه کنید که این نرم‌افزار فقط با پرینترهای بی‌سیم کار می‌کند و اگر پرینتر شما این قابلیت را نداشته باشد، نمی‌توانید با این روش پرینت بگیرید.

 روش چهارم پرینت گرفتن در اندروید 

روش کلی برای گرفتن پرینت در گوشی‌های اندروید به صورت زیر است:

1. ابتدا، او تی جی خود را به گوشی متصل کنید.

2. سپس، کابل یو اس بی را به پرینتر خود وصل کنید.

3. پلاگین‌هایی که پرینتر درخواست می‌کند را دانلود و نصب کنید.

4. حالا با استفاده از این پلاگین‌ها هر زمان که تمایل داشتید؛ می‌توانید با گوشی اندروید پرینت بگیرید.

 روش پنجم پرینت گرفتن در آیفن با کابل

برای تهیه پرینت با گوشی‌های آیفون، به یک کابل یو اس بی با مبدل او تی جی و سر لایتینگ نیاز دارید. ابتدا پرینتر خود را روشن کنید و یک سر کابل یو اس بی را به پرینتر و سر دیگر را به پورت یو اس بی با تبدیل او تی جی وصل کنید. سپس سر لایتینگ او تی جی را هم به گوشی آیفون متصل نمایید. پس از اطمینان از اتصال کابل، یک پاپ آپ روی گوشی آیفون ظاهر می‌شود که باید بر روی گزینه "اوکی" یا "تأیید" کلیک کنید. حالا بعد از انتخاب فایل در گوشی آیفون، بر روی کلید اشتراک‌گذاری کلیک کنید و از منوی ظاهر شده، گزینه "پرینت" را انتخاب کنید تا لیستی از پرینترهای موجود نمایش داده شود. در نهایت، پرینتر خود را در لیست پیدا کرده و عمل پرینت نهایی را انجام دهید.

جمع‌بندی 

در این مقاله توضیح دادیم که چطور با گوشی پرینت بگیریم. همچنین مراحل پرینت گرفتن با گوشی را هم برایتان آورده‌ایم. استفاده از این امکان سرعت کارها را بسیار بیشتر خواهد کرد؛ چرا که امروزه استفاده از گوشی موبایل بسیار رواج یافته است و در بسیاری از موارد کارآیی آن‌ها حتی از کامپیوترها هم بیشتر شده است.

 

نظرات (0)

فرم نظر

موقعیت کیاما روی نقشه