معرفی فیلم متالایز و انواع آن + تولید انواع فیلم متالایز باکیفیت و درجه یک در شرکت کیاما پرینت

فیلم متالایز و انواع آن

می‌دانید انواع فیلم متالایزر چیست؟بسته بندی همواره یکی از قدیمی‌ترین صنایع در طول تاریخ بشریت است. البته این صنعت از زمان آغاز تجارت و فروش کالاها بیشتر مورد توجه جامعه بشری قرار گرفت؛ به گونه‌ای که امروزه به عنوان یک پیش‌نیاز اصلی برای فروش کالاها به شمار می‌رود.

فیلم‌های بسته بندی از گذشته تا کنون از نظر جنس و متریال تغییرات بسیار زیادی داشته‌اند. فیلم متالایز از جمله جدیدترین و در عین حال پرکاربردترین فیلم‌ها در صنعت بسته بندی است. این نوع فیلم در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌شود، هر یک از انواع فیلم متالایز بنا بر مواد تشکیل دهنده خود ویژگی‌ها، خصوصیات و موارد کاربری متفاوتی دارند.

از این رو موسسه‌های بسیاری در حال فعالیت در حوزه تولید انواع فیلم متالایز و سایر فیلم‌های بسته بندی هستند، به همین دلیل پیدا کردن یک موسسه تولید کننده باکیفیت‌ترین فیلم بسته بندی سخت و دشوار است. در بین هزاران شرکت، مجموعه کیاما پرینت یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین شرکت‌های تولید کننده انواع فیلم‌های متالایز و یکی از مراکز فعال در زمینه‌ی چاپ متالایز در تهران و در سطح کشور است. کیفیت ساخت تمامی فیلم‌های تولیدی به خصوص فیلم‌های متالایز در این مجموعه بدون مشابه است.

 

انواع فیلم متالایز و کاربرد هر یک در صنعت بسته بندی

فیلم متالایز چیست؟

پیش از معرفی انواع فیلم متالایز ابتدا بهتر است در مورد ماهیت و ساختار این فیلم بسته بندی خاص اطلاعات دقیقی به دست آورید. فیلم متالایز در حقیقت همان رول‌های پلیمری است که سطح آن‌ها به وسیله یک لایه نازک از جنس آلومینیوم و سایر فلزات مناسب پوشانده می‌شود. متریال استفاده شده در این فیلم بسته بندی دقیقا همان متریالی است که برای بسته بندی محصولات غذایی و بهداشتی استفاده می‌شود.

پاکت‌های چیپس و پفک از بارزترین نمونه‌های فیلم متالایز است. این فیلم بسته بندی در انواع مختلفی تولید شده و در صنایع مختلف در پروسه بسته بندی محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد. هر دو طرف این نوع فیلم‌ها عمدتا سطحی براق، درخشنده و نقره‌ای رنگ دارند، در واقع فیلم‌های متالایز بهترین گزینه انتخابی برای انجام بازاریابی و تبلیغات کالاها هستند.

ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد و متمایز فیلم متالایز

فیلم‌ متالایز و انواع آن از جمله بهترین، پرفروش‌ترین و پرکاربردترین فیلم‌های بسته بندی عصر حاضر هستند. هر یک از انواع فیلم متالایز ویژگی‌های خاص خود را دارند، اما در حالت کلی ساختار این نوع فیلم‌ها برخی ویژگی‌های مشترک را دارند. از مهم‌ترین ویژگی‌های مشترک این نوع فیلم‌های بسته بندی می‌توان به قابلیت بسیار بالای چاپ‌پذیری آن‌ها اشاره کرد.

مقاومت بالا در برابر رطوبت

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های فیلم متالایز که باعث محبوبیت آن در صنعت بسته بندی شده است، داشتن مقاومت کافی در برابر رطوبت و نفوذ آب و سیار مایعات است. همان طور که می‌دانید رطوبت به راحتی می‌تواند در گذر زمان هر نوع سازه‌ای را تحت تاثیر قرار دهد، اما خوشبختانه موسسه کیاما پرینت با بهره‌گیری از دانش فنی متخصصین خود و دستیابی به مواد اولیه خاص توانسته این مشکل را در انواع فیلم متالایز برطرف کند.

در واقع این فیلم‌ها با تکیه بر لایه مستحکم و غیر قابل نفوذ خود یعنی لایه آلومینیومی می‌توانند به راحتی در برابر رطوبت و نفوذ مایعات مقاومت و ایستادگی کرده و مانع از تحت تاثیر قرار گرفتن محتویات بسته شوند.

جلوگیری از عبور و ورود اکسیژن به داخل بسته بندی

یکی از اصلی‌ترین عوامل مخرب محتویات بسته بندی به خصوص مواد غذایی و برخی محصولات فلزی اکسیژن است. فیلم متالایز بنا بر ساختار خاص خود مانع از عبور و گردش هوا در داخل بسته بندی می‌شود، به همین دلیل این نوع فیلم بهترین گزینه برای بسته بندی بهداشتی و طولانی‌مدت محصولات غذایی آماده و نیمه آماده و حتی محصولات صنعتی است.

به بیانی علمی‌تر، گاز اکسیژن با گردش در یک محیط بسته به خصوص محیطی که در آن محصولات غذایی و حساس وجود دارد، باعث رشد و تکثیر قارچ‌ها و مخمرها و در نهایت فساد مواد غذایی و تغییر ماهیت شیمیایی سایر محصولات حساس می‌شود.

چاپ صنعتی

ویژگی‌های انواع فیلم متالایز

بیشترین سازگاری با محیط زیست

یکی از مسائلی که در تولید محصولات مختلف در صنایع گوناگون مورد توجه قرار می‌گیرد، حفاظت زا محیط زیست است. انواع فیلم متالایز نیز از بر خلاف سایر فیلم‌های پلاستیکی هیچ گونه آسیبی به محیط زیست وارد نکرده و در واقع دوستدار محیط زیست هستند. از این رو فیلم‌های متالایز بنا بر ویژگی‌ها و خصوصیات شیمیایی خود به نگهداری و حفظ طراوت و تازگی محصولات غذایی کمک زیادی می‌کنند.

انواع فیلم متالایز و کاربرد هر کدام در صنعت بسته بندی

 فیلم‌های متالایز متشکل از چندین لایه نازک جامد و سیال هستند. در حالت کلی فیلم متالایز در دو نوع BOPP و CPP تولید و روانه بازار می‌شود. فیلم‌ متالایز BOPP جزو پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین فیلم‌های بسته بندی موجود در بازار است، در مقابل بسیاری از افراد با فیلم بسته بندی نوع CPP آشنایی کافی را ندارد. در حالی که فیلم متالایز CPP مانند نوع دیگر خود یعنی BOPP خصوصیات و ویژگی‌های بسیار کاربری دارد.

معرفی فیلم متالایز CPP

این فیلم بنا بر خصوصیات ساختاری خود یکی از بهترین انواع فیلم متالایز است. واژه CPP مخفف عبارت Cast Polypropylene Film است. فیلم متالایز CPP با توجه به مواد اولیه تشکیل دهنده خود ماهیت بسیار نرمی داشت و در حقیقت فرایند درزگیری آن بسیار راحت‌تر است.

این نوع فیلم متالایز در شرکت کیاما پرینت از پلی پروپلین مستحکم ساخته شده و به همین دلیل در برابر عوامل محیطی مخربی چون فشارهای بیش از حد و ضربه بسیار مقاوم است. فیلم‌های متالایز CPP تولیدی در موسسه کیاما پرینت به شکل چند لایه‌ای تولید می‌شوند؛ به گونه‌ای که ضخامت آن‌ها بین 20 تا 60 میکرون است. در حالت کلی ضخامت این نوع فیلم‌های تولیدی در کیاما پرینت بیشتر از سایر فیلم‌های متالایز موجود در بازار است. البته این نوع از انواع فیلم متالایز در عین داشتن ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد و کاربردی و همچنین ضخامت بالا قیمت کمتری دارد.

فیلم متالایز BOPP و ویژگی‌ها و کاربرد آن

فیلم متالایز BOPP در صنعت بسته بندی امروزی جایگاه بسیار ویژه‌ای دارد. علت محبوبیت بی حد و اندازه این نوع از انواع فیلم متالایز ویژگی‌ها و خصوصیات خاص آن است. از مهم‌ترین ویژگی‌های ظاهری این نوع فیلم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • انعطاف‌پذیری بسیار بالا
  • مقاومت مطلوب در برابر حرارت، نفوذ آب و تغییرات دمایی شدید
  • بهترین گزینه برای بسته بندی مواد غذایی
  • قابلیت چاپ‌پذیری بسیار بالا
  • کیفیت چاپ رنگی بالا
  • حفظ کیفیت در تیراژهای بالا  

در حالت کلی این نوع فیلم نسبت به فیلم CPP سخت‌تر و سفت‌تر است. در حقیقت BOPP یک پلی پروپیلن از دو سمت کشیده بوده و این مواد اولیه پلیمری در تولید انواع فیلم‌های بسته بندی کاربرد گسترده‌ای دارند.

 

فیلم متالایز BOPP

کیاما پرینت تولید انواع فیلم متالایز با بهترین کیفیت و نازل‌ترین قیمت

شرکت کیاما پرینت از سال 1384 فعالیت حرفه‌ای خود را در حوزه تولید انواع فیلم‌های بسته بندی و چاپ لیبل آغاز کرده است. این شرکت همگام با پیشرفت علم و تکنولوژی توسعه یافته و همواره با تولید باکیفیت‌ترین، بهترین و خاص‌ترین محصولات و ارائه خدماتی گسترده و بی‌بدیل در حوزه چاپ و تولید فیلم توانسته به جایگاه امروزی خود دست یابد.

اگر شما هم قصد دارید انواعفیلم متالایز را با بالاترین کیفیت و قیمتی رقابتی تهیه کنید، کافی است تا با مشاوران ما در کیاما پرینت ارتباط برقرار کنید. 

نظرات (0)

فرم نظر

موقعیت کیاما روی نقشه