انواع چاپ تبلیغاتی

چاپ تبلیغاتی

چاپ تبلیغاتی یکی از انواع چاپ است و همانطور که از نام آن برمی‌آید، برای اهداف تبلیغاتی استفاده می‌شود. چاپ تبلیغاتی می‌تواند با هدف‌های مختلف مانند معرفی یک محصول یا خدمات، افزایش آگاهی از برند، ایجاد ارتباط با مشتریان و افزایش فروش طراحی و به کار برده می‌شود. چاپ تبلیغاتی می‌تواند روی انواع مختلفی از مواد چاپی، از جمله کاغذ، مقوا، پلاستیک، فلز، شیشه، سرامیک و مواد غیر مسطح مانند خودکار، لیوان و تی شرت استفاده شود. از جمله انواع چاپ تبلیغاتی می‌توان به چاپ افست، چاپ دیجیتال، چاپ فلکسو، چاپ سیلک اسکرین و چاپ تامپو اشاره کرد. 

انواع چاپ تبلیغاتی می‌تواند برای اهداف مختلفی به کار برده شده و روی انواع مختلفی از مواد چاپی استفاده شود. در ادامه این مقاله قصد داریم اطلاعات جامع و کاملی درباره انواع چاپ تبلیغاتی در اختیار شما قرار دهیم.

روش‌های مختلف برای چاپ تبلیغاتی

انتخاب روش چاپ تبلیغاتی مناسب به عوامل مختلفی از جمله نوع تصویر، سطح چاپی و حجم چاپ بستگی دارد. چاپ تبلیغاتی یک روش موثر برای معرفی یک محصول یا خدمات، افزایش آگاهی از برند، ایجاد ارتباط با مشتریان و افزایش فروش است. 

از جمله مزایای چاپ تبلیغاتی می‌توان موارد زیر اشاره کرد:

  • افزایش قابلیت دسترسی

  • یک روش مقرون به صرفه برای تبلیغات

  • ایجاد تنوع 

  • افزایش اثربخشی 

چاپ تبلیغاتی با مزایایی که دارد برای افزایش آگاهی از برند، ایجاد ارتباط با مشتریان و افزایش فروش بسیار موثر است. در ادامه به معرفی انواع چاپ تبلیغاتی می‌پردازیم.

چاپ افست تبلیغاتی

 این نوع چاپ یکی از رایج ترین انواع چاپ تبلیغاتی است. چاپ افست از یک صفحه سیلندری استفاده می‌کند که تصویر چاپی را روی یک سیلندر دیگر منتقل می‌کند. سپس سیلندر دوم تصویر را روی سطح چاپی منتقل می‌کند. چاپ افست می‌تواند برای چاپ انواع مختلفی از مواد چاپی از جمله کاغذ، مقوا، پلاستیک و فلز استفاده شود. مزایای چاپ افست شامل کیفیت چاپ بالا، سرعت چاپ بالا و ماندگاری چاپ بالا است. چاپ افست برای چاپ انواع مختلفی از محصولات مناسب است. 

برخی از نمونه‌های محصولاتی که می‌توان از چاپ افست برای آن‌ها استفاده کرد می‌توان به کتاب‌ها، مجله‌ها، روزنامه‌ها و بسته بندی‌ها اشاره کرد. محصولات تبلیغاتی چاپ افست یک روش چاپ همه کاره است که می‌تواند برای چاپ انواع مختلفی از محصولات با کیفیت بالا استفاده شود.

چاپ دیجیتال 

چاپ دیجیتال یک روش چاپ بدون تماس است که از یک لیزر یا جوهر حرارتی برای چاپ تصویر روی سطح چاپی استفاده می‌کند. چاپ دیجیتال می‌تواند برای چاپ انواع مختلفی از مواد چاپی از جمله کاغذ، مقوا، پلاستیک و فلز استفاده شود. چاپ دیجیتال همچنین می‌تواند برای چاپ تصاویر با کیفیت بالا استفاده شود. به همین دلیل هم در چاپ تبلیغاتی از این روش چاپ استفاده زیادی می‌شود.

چاپ فلکسو 

چاپ فلکسو یکی از انواع چاپ تبلیغاتی بوده و یک روش چاپ برجسته است که از یک صفحه لاستیکی برای چاپ تصویر روی سطح چاپی استفاده می‌کند. چاپ فلکسو برای چاپ روی مواد انعطاف پذیر مانند پلاستیک و فیلم مناسب است.

چاپ سیلک اسکرین 

چاپ اسکرین یا چاپ سیلک اسکرین یک روش چاپ صفحه ای است که از یک صفحه مشبک برای چاپ تصویر روی سطح چاپی استفاده می‌کند. در این روش، طرح مورد نظر روی صفحه مشبک منتقل می‌شود. سپس، قسمت‌هایی از صفحه مشبک که نباید رنگ بخورد با ماده ای مسدود کننده پوشیده می‌شود. این قاب توری را در این حالت شابلون یا کلیشه می‌نامند. سپس، رنگ روی سطح کلیشه قرار می‌گیرد و با فشار کاردک یا غلتک به سطح چاپی منتقل می‌شود. 

رنگ فقط از بخش‌هایی از کلیشه که مسدود نشده است خارج می‌شود و تصویر چاپ شده را بر روی سطح چاپی ایجاد می‌کند.چاپ اسکرین می‌تواند برای چاپ روی انواع مختلفی از مواد چاپی، از جمله کاغذ، مقوا، پلاستیک، پارچه، شیشه، سرامیک و فلز استفاده شود. این روش چاپ برای چاپ تصاویر تک رنگ یا چند رنگ مناسب است.

چاپ هیلوگراور

چاپ هیلوگراور یا چاپ گود یکی از انواع چاپ تبلیغاتی به روش چاپ برجسته است که از یک سیلندر فلزی برای چاپ تصویر استفاده می‌کند. در این روش، طرح مورد نظر به صورت گود روی سیلندر حک می‌شود. سپس، سیلندر با مرکب پر می‌شود و روی سطح چاپی فشار داده می‌شود. 

مرکب از سیلندر خارج می‌شود و تصویر چاپ شده را بر روی سطح چاپی ایجاد می‌کند. چاپ هیلوگراور می‌تواند برای چاپ تصاویر با کیفیت بسیار بالا استفاده شود. این روش چاپ برای چاپ روی انواع مختلفی از مواد چاپی، از جمله کاغذ، مقوا، پلاستیک و فلز مناسب است.

چاپ لترپرس (ملخی)

چاپ لترپرس یا چاپ برجسته، یکی از انواع چاپ تبلیغاتی است که در آن تصویر چاپی به صورت برجسته روی سطح چاپی ایجاد می‌شود. در این روش طرح مورد نظر روی یک صفحه فلزی یا چوبی حک می‌شود. سپس صفحه حکاکی شده با جوهر آغشته می‌شود و روی سطح چاپی فشار داده می‌شود. 

جوهر از قسمت‌های برجسته صفحه حکاکی شده خارج می‌شود و تصویر چاپ شده را بر روی سطح چاپی ایجاد می‌کند. چاپ لترپرس می‌تواند برای چاپ تصاویر با کیفیت بالا استفاده شود. این روش چاپ برای چاپ روی انواع مختلفی از مواد چاپی از جمله کاغذ، مقوا، پلاستیک و فلز مناسب است.

چاپ تامپو

چاپ تامپو یا چاپ بالشتکی، یک روش چاپ انتقالی است که در آن تصویر چاپی از یک کلیشه لاستیکی به سطح چاپی منتقل می‌شود. در این روش، طرح مورد نظر روی کلیشه لاستیکی حک می‌شود. سپس کلیشه لاستیکی با جوهر آغشته می‌شود. یک پد لاستیکی روی کلیشه لاستیکی قرار می‌گیرد و تصویر چاپی از کلیشه لاستیکی به پد لاستیکی منتقل می‌شود. 

سپس پد لاستیکی روی سطح چاپی قرار می‌گیرد و تصویر چاپی از پد لاستیکی به سطح چاپی منتقل می‌شود.چاپ تامپو می‌تواند برای چاپ روی انواع مختلفی از مواد چاپی، از جمله کاغذ، مقوا، پلاستیک، فلز، شیشه، سرامیک و مواد غیر مسطح مانند خودکار، لیوان و تی شرت استفاده شود. این روش چاپ برای چاپ تصاویر تک رنگ یا چند رنگ مناسب است.

کلام پایانی

در این مقاله اطلاعات جامع و کاملی درباره انواع روش‌های مختلف برای چاپ تبلیغاتی در اختیار شما قرار داده شد. از جمله روش‌های مختلف چاپ می‌توان به چاپ افست، دیجیتال، فلکسوگرافی، هیلوگراور، اسکرین و تامپو اشاره کرد. هر کدام از این انواع چاپ برای کاربردهای مختلفی بوده و مزایا و معایب خاص خود را دارند. به طور مثال از چاپ اسکرین می‌توان برای چاپ بر روی تیشرت‌های تبلیغاتی، پوسترها، آثار هنری و ظروف پلاستیکی استفاده کرد. 

از طرفی چاپ لتر پرس به عنوان یک چاپ سنتی در گذشته برای چاپ کتاب‌ها و روزنامه‌ها و امروزه برای کارت ویزیت‌های تجاری و بسته‌بندی‌های لوکس از آن استفاده می‌شود. بسیاری از افراد صرفه اقتصادی انواع روش‌های مختلف چاپ را برای انتخاب آن در نظر می‌گیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع چاپ تبلیغاتی و قیمت انواع چاپ، با کارشناسان کیاما پرینت تماس بگیرید.

 

نظرات (0)

فرم نظر

موقعیت کیاما روی نقشه