آشنایی با مهم‌ترین موارد کاربرد کاغذ متالایز + ویژگی‌ها و مزایای استفاده از کاغذ متالایز

کاغذ متالایز

بسته بندی از دیرباز تا به امروز نقش بسیار مهمی در حفظ سلامت و ماندگاری لوازم مختلف داشته است. در کنار این صنعت بزرگ، صنعت چاپ نیز از اهمیت خاصی برخوردار بوده و همگام با پیشرفت صنعت بسته بندی رشد و توسعه یافته است. در حقیقت آمیخته شدن صنعت چاپ و بسته بندی با یکدیگر بخش عمده‌ای از فرایند بازاریابی محصولات را در دنیای پیشرفته کنونی تشکیل می‌دهد.

متالایز روشی نوین و کارآمد در صنعت چاپ است که به منظور چاپ لیبل‌های لوکس با تنوع رنگی و طرحی بالا در روی انواع محصولات استفاده می‌شود.

کاغذ متالایز نقش اساسی را در این صنعت یعنی چاپ متالایز ایفا می‌کند، این کاغذ مخصوص بنا بر داشتن ویژگی‌‌هایی چون شفافیت و جلای ظاهری، قابلیت چاپ‌پذیری بالا و کیفیت بالای چاپ امروزه به عنوان پرکاربردترین لیبل در صنعت بسته بندی به شمار می‌رود. گستره کاربرد کاغذ متالایز فراتر از حد تصور ما است، به گونه‌ای که امروزه این متریال و روش چاپ آن به عنوان اصلی‌ترین پارامتر در پروسه بازاریابی به شمار می‌رود.

 

موارد کاربرد کاغذ متالایز و مزایای استفاده از آن

کاغذ متالایز چیست و چگونه تولید می‌شود؟

به احتمال زیاد زمانی که اسم کاغذ متالایز را می‌شنوید با این پرسش مواجه می‌شوید که کاغذ متالایز چگونه تولید می‌شود؟ در واقع این طرز تهیه و تولید این کاغذ با سایر کاغذ‌هایی که تا به حال با آن‌ها آشنا شده‌اید کاملا متفاوت است. این کاغذ دارای یک لایه متالیک براق بوده که علاوه بر آن از ماده‌ای به نام کوتینگ ژلاتینی به منظور نشست هر چه بهتر جوهر بر سطح کاغذ استفاده می‌شود.

لایه نازکی که روی این کاغذ قرار می‌گیرد از جنس آلومینیوم بوده و به همین دلیل این کاغذ ظاهری درخشنده با قابلیت بازتاب نور دارد. کیفیت و وضوح چاپ این نوع کاغذ‌ها بسیار بالاتر از سایر کاغذ‌ها و لیبل‌های چاپ است که تحت هیچ شرایطی کیفیت اولیه خود را از دست نمی‌دهند. کسب اطلاعات دقیق در رابطه با مواد تشکیل دهنده کاغذ متالایز قبل از پرداختن به کاربرد کاغذ متالایز امری ضروری و مهم است، چراکه با به دست آوردن این اطلاعات می‌توانید دیدگاهی کامل و همه‌جانبه در مورد این کاغذ و کارایی آن داشته باشید.

صنعت چاپ متالایز و چگونگی ایفای نقش کاغذ متالایز در این صنعت

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید کاغذ متالایز چه نقش گسترده‌ای را صنعت بزرگ و عظیم چاپ متالایز ایفا می‌کند. در واقع این کاغذ ماده حیاتی صنعت چاپ متالایز است که از جنبه‌های مختلفی نسبت به سایر متریال‌های مورد استفاده در این صنعت همچون فیلم متالایز برتری دارد.

در دنیای امروزی که فرایند بازاریابی و تبلیغات بیشترین تاثیر را در خرید و اقدام به خرید مخاطبان و مشتریان دارد، استفاده از راهکارهایی هوشمندانه چون لیبل‌زنی می‌تواند میزان تاثیرگذاری فرایند بسته بندی را در حوزه بازاریابی چندین برابر افزایش دهید.

در چاپ کاغذهای متالایز روی انواع محصولات علاوه بر استفاده از دستگاه‌های پیشرفته و مدرن از برخی تکنیک‌های خاص نیز به منظور افزایش زیبایی ظاهری لیبل‌ها استفاده می‌شود. از مهم‌ترین موارد کاربرد متالایز می‌توان به استفاده از مصارف تزئینی و لوکس اشاره کرد، چراکه این لیبل‌ها بنا بر قابلیت چاپ‌پذیری بالا و قیمت مقرون به صرفه بهترین گزینه انتخابی در چنین کاربری‌هایی هستند.

 

 

صنعت چاپ متالایز

ویژگی‌های بسیار مهم و کاربردی کاغذ متالایز

همان طور که در مطالب بالا در اشاره به کاربرد کاغذ متالایز گفته شد، این نوع کاغذها به دلیل داشتن ویژگی‌هایی چون مقاومت بالا در برابر اشعه نور خورشید هرگز در طولانی مدت کیفیت اولیه رنگ و زیبایی خود را از دست نمی‌دهند. افزون بر این موارد کاغذ متالایز بنا بر متریال پلیمری بسیار مقاوم خود (PVC) به همراه روکش آلومینیومی بیشترین مقاومت را در برابر عوامل محیطی مخربی چون رطوبت، گرما و تغییرات دمایی دارد.

کاغذ متالایز در ابعاد مختلفی تولید می‌شود تا بتواند انواع محصولات با ابعاد مختلف را به صورت کامل پوشش دهد. این کاغذ در عرض‌های مختلفی چون 90، 100، 150 و... تولید می‌شود. این نوع کاغذ را می‌توان با استفاده از دستگاه دیجیتال در ابعادهای کوچک‌تر و کاربردی‌تری مانند A3، A4 و A5 تولید کرد.

بیشترین کاربرد کاغذ متالایز مربوط به نوع UV آن است، به عبارتی کاغذ متالایز یو وی یا همان ضد اشعه به میزان بیشتری در بسته بندی محصولات و تبلیغات آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آشنایی با کاربردهای گسترده و قابل توجه کاغذ متالایز در فرایند بسته بندی و بازاریابی محصولات

تمامی مطالب فوق پیش زمینه‌ای برای این بود که شما بتوانید با دیدگاهی بهتر و کامل‌تر در مورد موارد کاربرد کاغذ متالایز اطلاعات لازم را جمع‌آوری کنید. کاغذهای متالایز بنا بر ویژگی‌های خاص خود به محصولات مورد نظر ارزش افزوده القا کرده و باعث می‌شوند تا فرایند برندینگ و برندسازی شرکت تولید کننده به شکلی موثرتر انجام شود.

یکی از نمونه‌های کامل و قدیمی کاربرد کاغذ متالایز مربوط به صنایع غذایی است. در این بستر سه کار آفرین جوان و خلاق به نام‌های آندریا، فرانچسکو و پیترو موسسین و استارتاپ‌های Eat Dream (تولید کننده کرم‌های فندق) توانستند با همان سن کم از این لیبل‌ها و صنعت متالایز استفاده کرده و به شکلی نوآورانه محصولات خود را به جهان معرفی کنند.

 در واقع این سه موسس خلاف تصمیم گرفتند به جای استفاده از پوشش‌های پیچیده و فاقد زیبایی ظاهری از کاغذهای متالایز و لاک‌های مات و زیبا استفاده کنند تا بیشترین تاکید را بر روی رنگ‌های جامد داشته و بتوانند تاثیرگذاری محصول را افزایش دهند.

 

موارد کاربرد کاغذ متالایز

بسته بندی محصولات صنعتی و غذایی

کاربرد کاغذ متالایز بیشتر مربوط به بخش بسته بندی محصولات صنعتی و غذایی است. بنا بر اهمیت بسیار بالای موازین بهداشتی در محصولات غذایی از لیبل‌های متالایز (کاغذ متالایز) بیشترین استفاده می‌شود.

اگر دقت کرده باشید امروزه در بسته بندی انواع کره‌های صبحانه از کاغذ‌هایی با ظاهر براق و بسیار بهداشتی استفاده می‌شود، این نوع کاغذها کاغذ متالایز نام دارند. همچنین از دیگر موارد کاربرد کاغذ متالایز می‌توان به بسته بندی انواع محصولات آرایشی و بهداشتی لوکس اشاره کرد. لیبل‌های زیبا و خوش‌رنگی که روی محصولات آرایشی مختلف همچون کرم‌های صورت و بدن مشاهده می‌کنید همواره از جنس متالایز هستند.

بسته بندی جعبه‌های لوکس

امروزه از جعبه‌هایی لوکس با متریال‌های مختلف برای افزایش زیبایی محصولات استفاده می‌شود، در روی این بسته بندی‌ها باید از لیبل‌هایی استفاده شود که بیشترین سازگاری را داشته و کمترین آسیب را به ساختار بسته بندی وارد کند. کاغذهای متالایز بهترین گزینه انتخابی برای چنین بسته بندی‌هایی هستند. برای نمونه در تولید جعبه‌های مخصوص انواع عطر و ادکلن استفاده از کاغذ متالایز باعث کاهش هزینه‌ها و همچنین لوکس‌تر شدن ظاهر بسته بندی می‌شود.

بسته بندی پاکت‌های مختلف

در بسته بندی انواع پاکت‌ها همواره از کاغذ متالایز استفاده می‌شود. این نوع پاکت‌ها به شکل سه طرف دوخت تولید می‌شوند، استفاده از کاغذ متالایز در چنین پاکت‌هایی علاوه بر افزایش مقاومت آن‌ها در برابر پارگی منجر به افزایش زیبایی و جذابیت ظاهری آن‌ها می‌شود. کاغذهای کادویی که در بسیاری از فروشگاه‌های موجود در سطح شهر به فروش می‌رسند بیشتر از جنس کاغذ متالایز هستند.

علت استفاده از این نوع کاغذ در تولید کاغذهای کادویی این است که در برابر رطوبت مقاومت بیشتری داشته باشد. افزون بر این موارد علت اصلی دیگر کاربرد کاغذ متالایز در تولید انواع کاغذهای کادو بهبود کیفیت چاپ‌پذیری و قابلیت چاپ انواع طرح‌های مختلف با بالاترین وضوح و کیفیت رنگی است.

 

کاربرد کاغذ متالایز در تولید کاغذهای پاکتی و کادویی

استفاده در غلاف داخل بسته بندی انواع سیگار

اگر به داخل پاکت‌های سیگار توجه کنید متوجه می‌شوید که جنس کاغذ استفاده شده در غلاف آن‌ها بسیار مقاوم است. در بخش داخلی پاکت‌های انواع سیگار از کاغذ متالایز استفاده می‌شود تا عوامل محیطی چون رطوبت و گرما مانع از آسیب دیدن سیگارها شود. استفاده از کاغذهای متالایز مزیت‌های زیادی در این زمینه داشته و باعث افزایش ماندگاری و حفظ سلامت و کیفیت سیگارها می‌شود. 

تولید کاغذ متالایز با بالاترین کیفیت و نازل‌ترین قیمت در کیاما پرینت

موسسه کیاما پرینت با قدمتی چندین ساله در حال حاضر یکی از بهترین و معتبرترین شرکت‌های تولید کننده انواع لیبل به خصوص کاغذ متالایز است. این شرکت با بهره‌گیری از مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها قادر است انواع کاغذ متالایز را در ابعاد مختلف و طرح چاپی مورد نظر مشتری چاپ کند. افزون بر موارد فوق در عین باکیفیت بودن کاغذهای متالایز تولیدی در کیاما پرینت از قیمت کمتری برخوردار هستند. در صورت تمایل به تجربه خریدی باکیفیت و مقرون‌به‌صرفه کافی است تا با کارشناسان ما در کیاما پرینت تماس حاصل فرمایید.

نظرات (0)

فرم نظر

موقعیت کیاما روی نقشه