6 دانستنی بسیار مهم در رابطه با طراحی لیبل بطری

طراحی لیبل بطری

در بازار امروزی طراحی لیبل در فرایند بازاریابی و تبلیغات بی‌پایان محصولات مختلف تاثیر بسیار زیادی دارد. بطری‌ها از جمله بسته بندی‌هایی هستند که با هدف نگهداری و فروش بسیاری از محصولات به خصوص نوشیدنی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما چیزی که در زمینه کاربرد لیبل‌ها در بطری‌سازی اهمیت دارد، بحث چگونگی طراحی لیبل است. طراحی لیبل بطری مانند طراحی سایر انواع لیبل‌ها اصول و قواعد خاص خود را دارد، اما افزون بر این قوانین و دستورالعمل‌های اولیه باید از برخی تکنیک‌ها و نکات بسیار کاربردی و خلاقانه در پروسه طراحی استفاده کرد تا به یک نتیجه نهایی متمایز و خاص دست یافت. ما در این مقاله از مجموعه چاپ کیاما برخی نکات کاربردی و منحصربه‌فرد در رابطه با طراحی لیبل بطری به شکلی متمایز را معرفی می‌کنیم. اگر شما هم می‌خواهید با دانستن برخی نکات لیبل‌هایی بهتر و جذاب‌تری برای بطری‌ها طراحی کنید با ما تا انتهای این مقاله همراه شوید.

 

نکات بسیار مهم در مورد طراحی لیبل بطری

آشنایی با پروسه طراحی لیبل

پیش از ارائه توضیحات کامل در مورد تکنیک‌های طراحی لیبل بطری، ابتدا بهتر است در مورد فرایند طراحی لیبل اطلاعات اولیه مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم. همان طور که می‌دانید در نظر گرفتن اصول و قواعد اولیه در طراحی لیبل از اهمیت والایی برخوردار است. در فرایند طراحی لیبل بطری باید به موارد ریز اما اساسی چون اندازه بطری و تطبیق آن با لیبل نیز دقت زیادی داشته باشید. بسیاری از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات چاپ مانند کیاما پرینت تمامی این ریز قواعدها را رعایت می‌کنند. اما در تعداد معدودی از این شرکت‌ها به خصوص کیاما پرینت برخی نکات تکنیکی و خاص در نظر گرفته می‌شوند.

نوع فونت متن از جمله فاکتورهای بسیار مهم در طراحی لیبل بطری

متاسفانه یکی از مواردی که بسیاری از شرکت‌های طراحی لیبل بطری به آن توجه نمی‌کنند، فاکتور انتخابی متن است. شاید شما هم مانند بسیاری از افراد در نگاه اول نوع فونت متن را موردی بی‌اهمیت تصور کنید، اما همین مورد به تنهایی در زیبایی، خوانایی و جلوه کلی لیبل تاثیر بسیار زیادی دارد.

استفاده از فونت‌های خیلی ساده و عمومی به نوعی بی‌اهمیت جلوه دادن لیبل بطری به مخاطبین است. البته در مقابل نباید از فونت‌های خیلی عجیب و غریب هم استفاده کنید. افزون بر این موارد استفاده از چندین نوع فونت به صورت هم‌زمان در یک لیبل بطری نه تنها تاثیر مثبتی ندارد بلکه به نوعی موجب سردرگمی مخاطب می‌شود. بهترین حالت ممکن در طراحی لیبل بطری استفاده از دو نوع فونت است. پس از انتخاب نوع فونت باید به اندازه و تطابق آن با محیط تخصیص داده شده در داخل لیبل بطری توجه داشته باشید، استفاده از فونت با اندازه استاندارد تاثیر زیادی در خوانایی هر چه راحت‌تر متون مندرج روی لیبل دارد.

استفاده از اشکال غیر معمول و خاص در طراحی لیبل بطری

شکل کلی لیبل بطری یکی دیگر از فاکتورهای بسیار مهم در روند طراحی این نوع لیبل است. علت اصلی مورد توجه قرار نگرفتن بسیاری از کالاهای تازه وارد به بازار همین شکل و فرم تکراری استفاده شده در طراحی لیبل آن‌ها است.

در واقع پروسه انتخاب یک شکل مناسب در طراحی لیبل بطری مستقیما به قدرت تخیل و خلاقیت طراح بستگی دارد. در مجموعه کیاما پرینت خلاق‌ترین و حرفه‌ای‌ترین طراحان لیبل در حال فعالیت بوده و تا به الان توانسته‌اند بیش از هزاران طراحی لیبل موفق را برای شرکت‌های موفق انجام دهند. البته باز در فرایند انتخاب یک شکل و فرم مناسب و منحصربه‌فرد در طراحی لیبل بطری طراحان ما به ابعاد کل بطری توجه می‌کنند.

 

انتخاب شکل و فرم خاص برای لیبل بطری

ایجاد تطابق بین طراحی لیبل بطری و برند محصول

یکی از موارد بسیار مهم در فرایند برندینگ شرکت‌ها، وجود تطابق کافی طراحی لیبل بطری با برند سازنده است. حفظ ثبات و سازگاری دو عامل بسیار مهم در برندسازی و تثبیت یک تصویر در اذهان مخاطبین است. به بیانی روشن‌تر در طراحی لیبل بطری باید به میزان تطابق آن با نام تجاری خود دقت کرده و در گذر زمان سعی کنید تغییراتی مفید را در این طراحی به وجود آورید تا سازگاری اسبق از بین نرود. برای مستحکم‌سازی هویت برند باید بین طراحی کلی لیبل و برند سازنده بیشترین تناسب و سازگاری وجود داشته باشد. این امر نشان دهنده اعتبار و تخصص والای شرکت سازنده است.

درج اطلاعات مهم و کاربردی در لیبل بطری

در فرایند طراحی لیبل بطری همواره باید برای درج برخی اطلاعات هویتی شرکت سازنده همچون آدرس، اطلاعات تماس و حتی بیوگرافی مختصر شرکت فضایی را اختصاص دهید. در موسسه چاپ کیاما پرینت برای هدفمندسازی طراحی لیبل بطری مشتریان همواره طراحان ما اقدامات لازم برای درج اطلاعات هویتی محصول و شرکت سازنده را در داخل لیبل در نظر می‌گیرند.

در واقع شما با ارائه اطلاعات تماس یا سایر اطلاعات ارتباطی با مشتریان همچون درج آدرس کاربری فضای مجازی می‌توانید مشتریان خود را با شرکت آشنا کرده و از این جهت فرایند اعتمادسازی و جلب توجه را تکمیل کنید. در واقع یکی از کم‌هزینه‌ترین روش‌ها برای جلب اعتماد مشتریان و افزایش اعتبار برند صادق بودن با مشتری است، برای تحقق این امر می‌توانید در روی لیبل بطری‌های خود اطلاعات مربوط به حساب کاربری، شماره تلفن و... را درج کنید.

ایجاد تناسب بین رنگ لیبل و رنگ بطری

جلوه‌های بصری و همچنین گرافیک در فرایند طراحی لیبل اهمیت بسیار زیادی دارد. یکی از این فاکتورها ایجاد تناسب بین ترکیبات رنگی لیبل و رنگ خود بطری است. شاید بیان این نکته ساده به نظر برسد، اما حفظ تناسب بین ترکیبات رنگی بطری و لیبل به تنهایی بیشترین تاثیرگذاری را در روان مخاطبین دارد. با توجه به تحقیقات به عمل آمده در حیطه تحلیل و روان‌شناسی رفتاری مخاطبین، وجود تناسب کافی نه زیاد و نه کم بین ترکیبات رنگی لیبل و بسته بندی محصول می‌تواند حدود 30 درصد در تصمیم به خرید مخاطب تاثیر بگذارد.

 

برقراری تناسب بین ترکیبات رنگی لیبل بطری و خود بطری

استفاده از لیبل‌هایی با متریال مرغوب و باکیفیت

آخرین نکته و مهم‌ترین نکته در مورد طراحی لیبل بطری، استفاده از باکیفیت‌ترین و مرغوب‌ترین متریال است. شاید شما هم این تصور را داشته باشید که مخاطبین در تشخیص لیبل باکیفیت از لیبل بی کیفیت ناتوان هستند، اما بالعکس در دنیای امروزی که اطلاعات با بیشترین سرعت و بدون محدودیت در اختیار مردم دنیا قرار می‌گیرد، تشخیص چنین مواردی حتی برای افراد معمولی بسیار آسان است. هر چقدر کیفیت متریال انتخابی لیبل بطری شما بیشتر باشد به همان اندازه تاثیرگذاری آن در فرایند بازاریابی محصولات شما بیشتر خواهد بود. به همین جهت در شرکت کیاما پرینت در پروسه طراحی لیبل بطری در اولین مرحله بهترین و باکیفیت‌ترین متریال نیز برای طراحی انتخاب می‌گردد.

 

انواع خدمات چاپ در کیاما

چاپ لیبل در صنایع مختلف

چاپ لیبل در صنایع آرایشی بهداشتی

چاپ لیبل در صنایع دارویی

چاپ لیبل در صنایع شوینده

چاپ لیبل در صنایع شیمیایی و نفت

چاپ لیبل در صنایع غذایی

چاپ لیبل در صنایع نوشیدنی

نظرات (0)

فرم نظر

موقعیت کیاما روی نقشه