چاپ انواع لیبل در صنایع نوشیدنی

چاپ انواع لیبل در صنایع نوشیدنی

یکی از موارد تاثیرگذار در میزان موفقیت شرکت‌های تولید کننده محصولات نوشیدنی علاوه بر نوع بسته بندی، استفاده از بهترین انواع لیبل است. قرار دادن لیبل‌هایی با بالاترین کیفیت و بیشترین میزان جذابیت بصری تاثیر زیادی در تبلیغات و مارکتینگ محصولات نوشیدنی دارد. اگر به بسته بندی و لیبل روی محصولات نوشیدنی و انرژی‌زاهای معروف دقت کنید، متوجه استفاده از لیبل‌هایی با طرح‌های بصری خاص و جذاب می‌شوید. استفاده از انواع لیبل در صنایع نوشیدنی به طرز خلاقانه و جذاب می‌تواند یک تضمین بزرگ برای موفقیت یک برند باشد. 

البته شرط اصلی امکان پیاده‌سازی و چاپ طرح‌ها و رنگ‌های مختلف روی انواع لیبل در صنایع نوشیدنی استفاده از لیبل‌هایی با کیفیت بالا است. خوشبختانه موسسه چاپ کیاما با بهره‌گیری از به‌روزترین دستگاه‌ها و کادر مجرب و حرفه‌ای می‌تواند با بهترین قیمت انواع لیبل مخصوص محصولات نوشیدنی را با بالاترین کیفیت نیز تولید کند. در ادامه این مقاله هر یک از انواع لیبل مخصوص محصولات نوشیدنی تولیدی در این مجموعه را به صورت کامل معرفی می‌کنیم. 

 

مزایای استفاده از باکیفیت‌ترین و بهترین انواع لیبل در صنایع شوینده 

در دنیای پیشرفته امروزی که پایه و اساس تجارت استراتژی بازاریابی و تبلیغات است، توجه به ارکان مهم و ضروری مربوط به بازاریابی محصولات به خصوص برندینگ نیز اهمیت زیادی دارد. انواع لیبل در صنایع شوینده نیز از جمله فاکتورهای مهم و حائز اهمیت در فرایند برندینگ و در نهایت فروش این نوع محصولات است. در حقیقت در بین هزاران شرکت تولید کننده محصولات نوشیدنی آن دسته از شرکت‌هایی موفق و مطرح هستند که بتوانند در مرحله اول باکیفیت‌ترین محصولات را تولید کرده و در مراحل بعد نیز از بهترین انواع لیبل و استراتژی حرفه‌ای بازاریابی استفاده کنند. 

اما بحثی که در فرایند بازاریابی محصولات نوشیدنی به خودی خود اهمیت زیادی دارد، استفاده از انواع لیبل باکیفیت و در عین حال منحصربه‌فرد است. طراحی انواع لیبل در صنایع نوشیدنی باید به گونه‌ای باشد که بین صدها برند دیگر بتواند به راحتی توجه مخاطب را جلب کند، در حقیقت علاوه بر باکیفیت بودن متریال لیبل باید قابلیت چاپ‌پذیری آن نیز بیشتر از سطح معمولی باشد. البته در طراحی لیبل های نوشیدنی باید برخی استانداردهای بین‌المللی و دستورالعمل‌ها رعایت شوند تا محصول نهایی نیز بیشترین کیفیت و امتیاز را داشته باشد. شرکت کیاما پرینت نیز در کنار بهره‌برداری از بهترین و به‌روزترین دستگاه‌های چاپ لیبل، انواع لیبل مخصوص محصولات نوشیدنی را دقیقا مطابق با استانداردهای تعیین شده تولید می‌کند. 

خدمات چاپ کیاما در حوزه تولید انواع لیبل در صنایع نوشیدنی

نیروی کار متخصص و مجرب حاضر در مجموعه بزرگ کیاما پرینت همواره با ارائه ایده‌هایی نوین و منحصربه‌فرد در تلاش‌اند تا لیبل‌هایی خاص و بدون نمونه مشابه در بازار را طراحی کنند تا مشتریان نیز بتوانند با به کارگیری بهترین انواع لیبل در صنایع نوشیدنی فرایند برندینگ و بازاریابی محصولات خود را بهبود بخشند. در حقیقت هدف اصلی کیاما پرینت تولید لیبل‌هایی است که احساسات و عواطف مخاطبین با مشاهده آن‌ها عمیقا درگیر شود. 

هر یک از انواع لیبل های نوشیدنی تولیدی در این موسسه علاوه بر داشتن بالاترین کیفیت ساخت، همواره در اشکال و ابعاد بسیار متنوع و مطابق با درخواست مشتریان نیز تولید می‌شود. 

 

معرفی تولید انواع لیبل در صنایع نوشیدنی در شرکت چاپ کیاما 

بیشترین تنوع انواع لیبل در صنایع نوشیدنی مربوط به شرکت چاپ کیاما است. در این شرکت لیبل های نوشیدنی با تنوع متریالی و ابعادی بالایی تولید می‌شود تا مشتریان نیز هیچ گونه محدودیتی در زمینه سفارش نوع و اندازه لیبل برای محصولات نوشیدنی خود نداشته باشند. در حالت کلی لیبل های مخصوص محصولات نوشیدنی در کیاما پرینت در انواع مختلف زیر تولید و عرضه می‌شوند: 

  • لیبل های پشت چسبدار 

  • لیبل شیرینگ 

  • لیبل متالایز 

 

ویژگی‌‌ها و مشخصات لیبل های پشت چسبدار و انواع آن 

لیلب های پشت چسبدار از بهترین و پرفروش‌ترین انواع لیبل در صنایع نوشیدنی هستند. این دسته از لیبل‌ها نیز خود در متریال‌های مختلفی در کیاما پرینت تولید می‌شوند. علت اصلی کاربرد گسترده لیبل های پشت چسبدار در صنعت چاپ به خصوص صنایع نوشیدنی داشتن ویژگی‌‌های منحصربه‌فردی چون قابلیت چاپ‌پذیری بالا، ماندگاری و طول عمر بالا و قیمت مقرون به صرفه است. 

لیبل های پشت چسبدار علاوه بر به اشتراک‌گذاری اطلاعات مهم محصولات نوشیدنی چون ترکیبات، تاریخ تولید و انقضا، دمای نگهداری و... جنبه تزئینی داشته و به همین دلیل در امر بازاریابی نیز بهترین عملکرد را دارند. با استفاده از این لیبل‌ها دیگر نیازی به انجام برخی فرایندهای سخت و زمان‌بر برای قرار گرفتن لیبل روی محصولات و بطری‌های نوشیدنی نیست. لیبل های پشت چسبدار در انواع مختلفی چون شیشه‌ای، پی وی سی و حتی متالایز تولید می‌شوند.  

کاربرد لیبل‌های شیرینگ و انواع آن در صنایع نوشیدنی 

در مجموعه کیاما پرینت لیبل های شیرینگ با استفاده تکنولوژی به‌روز و مدرن شیرینگ تولید می‌شوند. این دسته از انواع لیبل در صنایع نوشیدنی علاوه بر محافظت از محصولات نقش بازاریابی و تبلیغات کالا را ایفا می‌کنند. افزون بر این موارد انواع لیبل‌های شیرینگ قابلیت چاپ‌پذیری بالایی داشته و در این فرایند نیز از فناوری چاپ فلکسو یا دیجیتال برای بهبود هر چه بیشتر رزولوشن نیز استفاده می‌شود. لیبل‌های شیرینگ تولیدی در موسسه چاپ کیاما عمدتا از جنس پی وی سی هستند، چراکه ماده پلی وینیل کلراید بهترین پلیمر برای استفاده در صنعت تولید لیبل محسوب می‌شود. در ادامه انواع لیبل شیرنگ مخصوص محصولات نوشیدنی را معرفی می‌کنیم. 

لیبل‌های تمام بدنه و درب 

در این نوع لیبل های شیرینگ رول لیبل سرتاسر بدنه و درب محصول نوشیدنی را در بر می‌گیرد. پس از تعیین طرح ، اندازه و مواردی از این قبیل لیبل مورد نظر با اعمال حرارت روی بطری و محصولات نوشیدنی قرار می‌گیرد. در واقع لیبل های شیرینگ تمام بدنه و درب جزو پرکاربردترین انواع لیبل در صنایع نوشیدنی هستند که بلافاصله پس از قرارگیری جلوه‌ای لوکس و خاص را به محصولات می‌بخشند. از این نوع لیبل‌های شیرینگ در بسته بندی انواع بطری نوشابه‌ها، شربت‌ها و انرژی‌زاها استفاده می‌شود. 

 

لیبل شیرینگ تمام بدنه (بدون پوشش درب) 

در این نوع لیبل نیز رول یا همان غلاف دستگاه تنها سرتاسر بدنه محصول را تحت پوشش قرار می‌دهد. در بسته بندی بسیاری از ظروف شیشه‌ای نوشیدنی و بطری‌های پت همواره از لیبل‌های شیرینگ تمام بدنه استفاده می‌شود، چراکه در عین داشتن قابلیت چاپ‌پذیری بالا گزینه‌ای مقرون به صرفه هستند. 


 

لیبل شیرینگ میانه (Middle) و بسته بندی چندتایی 

همان طور که از نام این نوع لیبل شیرینگ پیداست، از آن تنها در بخش وسط و میانه بدنه بطری‌ها و بسته بندی نوشیدنی‌ها استفاده می‌شود. البته در بسیاری از موارد از لیبل‌های شیرینگ میانه با هدف درج مشخصات کالا و نقش و نگارهای کوچک نیز استفاده می‌شود. در مقابل از لیبل‌های چندتایی برای بسته بندی یکجا چندین بطری نوشیدنی استفاده می‌شود. برای نمونه لیبل‌های شیرینگ چندتایی در بسته بندی ثانویه بسیاری از بطری‌های آب و بطری‌های نوشابه برندهای معروف چون کوکاکولا و کانادا کاربرد دارند. 

 

لیبل شیرینگ درب محصولات نوشیدنی 

چندین سال است که به منظور پلمب درب بسیاری از محصولات حساس به خصوص محصولات نوشیدنی از لیبل‌های شیرینگ درب یا همان Neck استفاده می‌شود. این نوع لیبل‌ها جزو پرفروش‌ترین انواع لیبل در صنایع شوینده به شمار می‌روند، چراکه به تنهایی منجر به کاهش هزینه‌های مربوط به پلمب سفت و سخت محصولات شده و مانع از تولید محصولات تقلبی در بازار شده‌اند. برای قرار دادن این نوع برچسب‌ها روی محصولات نوشیدنی در شرکت کیاما پرینت از دستگاه‌های شیرینگ پک درب کالا نیز استفاده می‌شود. 

کاربرد و ویژگی‌ لیبل‌های متالایز در صنایع نوشیدنی 

لیبل‌های متالایز با توجه به خاصیت چسبندگی بسیار بالا و ویژگی‌های ظاهری چون شفافیت و درخشش مطلوب خود معروف هستند. لیبل‌های متالایز طلایی و نقره‌ای از جمله پرکاربردترین انواع لیبل در صنایع نوشیدنی بوده و بنا بر ویژگی‌های فوق بیشتر مورد توجه شرکت‌های تولید کننده قرار می‌گیرند. 

در تولید لیبل‌های متالایز از ورق فویل آلومینیومی استفاده می‌شود، به همین دلیل این نوع لیبل‌ها نسبت به سایر لیبل‌ها در برابر عوامل محیطی چون سایش و خط و خش مقاومت بیشتری دارند. از دیگر مشخصات ظاهری و ساختاری لیبل‌های متالایز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 

  • ضریب مقاومتی بالا در برابر حرارت و گرما 

  • مقاوم در برابر مواد اسیدی 

  • قابلیت شستشو 

لیبل‌های متالایز در موسسه کیاما پرینت در دو نوع براق و شفاف تولید می‌شوند. افزون بر موارد فوق قابلیت تولدی لیبل‌های متالایز در شکل و فرم‌های مختلف باعث شده تا از این لیبل‌ها در روی بسته بندی انواع محصولات نوشیدنی به راحتی استفاده شود. 

 

مقالات مرتبط
Related Blog

فرم ارسال نظر

نظرات (0)

موقعیت کیاما روی نقشه