خدمات چاپ انواع لیبل در صنایع شیمیایی و نفت

خدمات چاپ انواع لیبل در صنایع شیمیایی و نفت

صنعت چاپ و تولید انواع لیبل در بسیاری از کشورهای توسعه یافته از دیرباز تا کنون به خصوص در ایران بنا بر موقعیت ژئو پلتیک کشور همواره جایگاه ویژه‌ای دارد. در اصل این صنعت امروزه به عنوان یکی از صنایع اصلی در جهت پیشبرد اهداف بازاریابی و فروش محصولات در زمینه‌های مختلف محسوب می‌شود. صنعت چاپ در طی چندین دهه متوالی پیشرفت و توسعه چشمگیری داشته است. همگام با این پیشرفت این روزها بسیاری از شرکت‌های معتبر و مجرب همچون کیاما پرینت توانسته‌اند با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های روز دنیا بهترین، باکیفیت‌ترین و پرکاربردترین انواع لیبل در صنایع شیمیایی و نفت و همچنین سایر صنایع را تولید کنند.

صنایع شیمیایی و نفت از جمله صنایعی است که محصولات تولیدی و فراورده‌های آن حساسیت بسیار بالایی داشته و به همین دلیل فرایند لیبل‌زنی و چاپ در این صنایع امری سخت و دشوار است. اما خوشبختانه موسسه کیاما پرینت با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا و نیروی کار متخصص و حرفه‌ای توانسته بهترین و مناسب‌ترین لیبل های فراورده های نفتی و شیمیایی را تولید کند. 

 

علت اهمیت استفاده از انواع لیبل در صنایع شیمیایی و نفت 

فرایند تولید انواع لیبل در صنایع شیمیایی و نفت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. علت این امر در واقع ماهیت حساس و بسیار خطرناک محصولات شیمیایی و فراورده‌های نفتی مختلف است، چراکه در صورت عدم استفاده از لیبل‌ها به منظور انتقال اطلاعات مخصوص هر یک از محصولات ممکن است مصرف کننده نیز محصولی را به اشتباه در یک عملیات دیگر استفاده کند که طبیعتا خسارات مالی و حتی جانی را در پی دارد. 

در طی چندین دهه گذشته به دلیل نبود امکانات مناسب در حوزه تولید لیبل و ارائه اطلاعات کافی در روی محصولات شیمیایی و نفتی همواره خسارات بسیاری بر شرکت‌های تولید کننده و همچنین مصرف‌کنندگان وارد می‌شد. اما خوشبختانه امروزه با تولید بهترین و باکیفیت‌ترین انواع لیبل در صنایع شیمیایی و نفت تمامی مشکلات ذکر شده به کل برطرف شده‌اند. 

استفاده از لیبل های محصولات شیمیایی و فراورده های نفتی همواره به مصرف کنندگان در رابطه با اقدامات احتیاطی، چگونگی دفع و نگهداری ایمن از این محصولات را ارائه می‌دهد. شرکت کیاما پرینت نیز با پیروی از بیانیه خطرات مطابق با CLP اروپا انواع لیبل در صنایع شیمیایی و نفت را با بالاترین کیفیت تولید می‌کند تا میزان آسیب و خسارات محتمل در این حوزه به حداقل و کمترین مقدار خود کاهش یابد. 

قوانین و استانداردهای لیبل زنی مخصوص محصولات شیمیایی و فراورده‌های نفتی 

در سال 1982 میلادی قوانین و استانداردی کاملی در رابطه با فرایند تولید انواع لیبل در صنایع شیمیایی و نفت نیز صادر گردید. در این بیانیه قوانین زیر برای تولید کنندگان لیبل‌های شیمیایی نیز بیان شده است: 

 • ارائه نام محصول 

 • نام سازنده محصول، اطلاعات تماس و نشانی محل شرکت 

 • استفاده از واژه تحت خطر (Warning یا Danger) در صورت نیاز 

 • درج علائم خطر روی لیبل در صورت نیاز 

 • درج توضیحات تکمیلی در ارتباط با نحوه استفاده از محصول، بستن درب ظرف و...

موسسه کیاما پرینت در راستای بهبود کیفیت خدمات چاپ خود در حوزه تولید انواع لیبل در صنایع آرایشی و نفت همواره تمامی استانداردهای ذکر شده را در نظر می‌گیرد. 

تولید انواع لیبل در صنایع آرایشی و بهداشتی در کیاما پرینت 

تولید انواع لیبل در صنایع شیمیایی و نفت علاوه بر افزایش ایمنی و جلوگیری از بروز خطرات مربوطه تاثیر بالقوه‌ای در فرایند بازاریابی و فروش محصولات تولیدی در این صنایع دارد. برای نمونه فرایند فروش انواع محصولات رنگی بدون داشتن لیبل و ارائه اطلاعات کامل در مورد شرکت، مواد استفاده شده و... بسیار دشوار است. در حقیقت لیبل هر محصول معرف هویت خود محصول و شرکت تولید کننده آن به مشتریان است. 

در موسسه کیاما پرینت انواع لیبل مخصوص محصولات شیمیایی و فراورده‌های نفتی با مرغوب‌ترین مواد اولیه تولید و عرضه می‌شود. از مهم‌ترین و پرکاربردترین انواع لیبل در صنایع شیمیایی و نفت تولیدی در کیاما پرینت می‌توان به موارد زیر پرداخت: 

 • لیبل وید 

 • لیبل پی وی سی 

 • لیبل متالایز 

 • لیبل خردشونده  

 • لیبل یا برچسب امنیتی 

 

معرفی انواع برچسب‌های امنیتی تولیدی مخصوص مواد شیمیایی و فراورده های نفتی در کیاما پرینت 

در تولید محصولات شیمیایی مختلف مانند روغن موتورها، رنگ‌های گوناگون و سایر محصولات مورد نیاز در صنعت ساخت و ساز و... استفاده از لیبل‌های امنیتی اهمیت زیادی دارد. در اصل با استفاده از لیبل‌های امنیتی می‌توان به راحتی فرایند انتقال اطلاعات مورد نیاز و بازاریابی محصول را به صورت هم‌زمان انجام داد. لیبل‌های امنیتی از جمله پرکاربردترین انواع لیبل در صنایع شیمیایی و نفت هستند که خود این برچسب‌ها در انواع مختلفی در موسسه کیاما پرینت تولید می‌شوند. از مهم‌ترین انواع برچسب‌های امنیتی تولیدی در کیاما پرینت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 

 • لیبل گارانتی محصول 

 • لیبل امنیتی 

 • لیبل پلمب ضد سرقت با زیر لایه مخصوص 

 • لیبل پلمب بدون اثر 

 • لیبل پلمب دارای هولوگرام مخصوص 

هر یک از این برچسب‌ها ویژگی‌های خاص خود را داشته و بنا بر درخواست و سلیقه مشتری نیز در موسسه کیاما تولید می‌شوند. برای نمونه لیبل‌های هولوگرام‌دار امنیتی یکی از بهترین لیبل‌ها برای متمایز ساختن محصولات یک برند هستند، چراکه هولوگرام‌های قرار گرفته در این لیبل‌ها تحت هیچ شرایطی قابلیت کپی‌برداری ندارند. 

مشخصات و ویژگی‌های لیبل وید (Void) مخصوص محصولات شیمیایی و فراورده های نفتی 

لیبل وید یکی دیگر از پرکاربردترین و بهترین انواع لیبل در صنایع شیمیایی و نفت است. این نوع لیبل‌ها بنا بر متریال بسیار خاص و کاربردی خود همواره بهترین گزینه انتخابی برای استفاده در بسته بندی محصولات شیمیایی خاص و فراورده های نفتی هستند. 

این نوع لیبل مانند لیبل‌های امنیتی از انجام دستکاری‌های مختلف امنیتی جلوگیری کرده و مانع از بروز مشکلات ناشی از تولید لیبل‌های تقلبی نیز می‌شود. لیبل های وید تولیدی در کیاما پرینت ویژگی‌ها و قابلیت‌های خاصی دارند. برای نمونه این نوع لیبل‌ها بنا بر قدرت ماندگاری و دوام بسیار بالای خود هیچ گونه تاثیرپذیری از عوامل محیطی مخرب چون نور خورشید، رطوبت و... را ندارند. لیبل وید در کیاما پرینت در سایزهای مختلف با قابلیت چاپ‌پذیری بالایی نیز تولید می‌شود، به همین جهت این نوع لیبل‌ها هیچ گونه محدودیتی در گستره کارایی خود در صنایع شیمیایی و نفت ندارند. 

 

لیبل PVC از دیگر بهترین انواع لیبل در صنایع شیمیایی و نفت 

لیبل های پی وی سی تولید شده کیاما پرینت بنا بر ماهیت خاص و جنس بسیار باکیفیت خود همواره بیشترین کاربرد را در بخش‌های مختلف صنایع شیمیایی و صنعت نفت دارند. اگر به محصولات شیمیایی چون رنگ‌های مختلف و همچنین فراورده های نفتی چون روغن موتورهای برندهای محبوب چون بهران و کاسپین دقت کنید متوجه استفاده از لیبل‌های پی وی سی در آن‌ها خواهید شد. 

لیبل‌های پی وی سی بنا بر ویژگی‌های ساختاری بسیار خاص خود همچون مقاومت بالا در برابر رطوبت، خط و خش و کشش همواره در بسیاری از محصولات شیمیایی با تاریخ انقضا بالا نیز استفاده می‌شوند، چراکه طول عمر بیشتری نسبت به سایر لیبل‌‌ها دارند. 

لیبل های خردشونده از جمله پرفروش‌ترین لیبل‌ها در کیاما پرینت 

جنس لیبل خردشونده یا همان گچی مشابه آهک و گچ است. در واقع این نوع لیبل‌ها پس از قرار گرفتن روی سطح به شکلی سخت از سطح جدا شده و بعد از جداسازی به حالت شکننده و خردشده در می‌آیند. استفاده از این نوع لیبل‌ها در صنایع شیمیایی و نفت مزیت‌های بسیار زیادی دارد، از جمله این مزایا می‌توان به افزایش ایمنی و حفظ اصالت کالاها اشاره کرد. 

از این نوع لیبل های محصولات شیمیایی تحت عنوان برچسب اموال نیز استفاده شده و روی آن‌ها بارکد مخصوص تثبیت اصالت کالا نیز درج می‌شود. مهم‌ترین ویژگی‌های لیبل‌های خردشونده تولیدی در کیاما پرینت عبارت‌اند از: 

 • خاصیت شکنندگی 

 • چسبندگی بسیار بالا 

 • برخورداری از مقاومت مطلوب در برابر رطوبت و گرما و همچنین واکنش‌های شیمیایی مختلف 

مشخصات و ویژگی‌های لیبل متالایز 

از جمله بهترین و به‌صرفه‌ترین انواع لیبل در صنایع شیمیایی و نفت لیبل‌های متالایز هستند. البته قیمت این نوع لیبل‌ها نسبت به سایر لیبل‌ها بیشتر است، اما در مقایسه با ویژگی‌ها و قابلیت‌های منحصربه‌فرد خود گزینه‌ای اقتصادی و در عین حال مناسب برای محصولات مختلف شیمیایی و نفتی هستند. 

این نوع برچسب‌ها بنا بر مقاومت و ماندگاری بسیار بالای خود همواره می‌توانند در روی بسته بندی محصولات شیمیایی با تاریخ انقضا بالا نیز استفاده شوند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های لیبل های متالایز تولید شده در کیاما پرنت داشتن مقاومت بسیار بالا در محیط‌هایی با دمای بیش از 40 درجه زیر صفر است. در واقع این نوع لیبل‌ها برای استفاده در بسته بندی محصولاتی که قرار است در انبارها و سردخانه‌ها به مدت طولانی نگهداری شوند بسیار مناسب و کاربردی هستند. 

افزون بر این موارد لیبل‌های متال در برابر اشعه فرابنفش خورشید مقاومت بالایی داشته و کیفیت اولیه و رنگ چاپ خود را از دست نمی‌دهند. 

 

سخن پایانی 

در این مقاله اختصاصی از کیاما پرینت در رابطه با انواع لیبل در صنایع شیمیایی و نفت و همچنین ویژگی‌های هر کدام توضیحات کاملی را در اختیار شما قرار دادیم. در حالت کلی استفاده از لیبل‌هایی کاربردی و باکیفیت در صنایع شیمیایی و نفت اهمیت بسیار زیادی داشته و در فرایند فروش و بازاریابی این نوع محصولات تاثیر بالقوه‌ای دارد. 

 

فرم ارسال نظر

نظرات (0)

موقعیت کیاما روی نقشه