چاپ انواع لیبل در صنایع شوینده

چاپ انواع لیبل در صنایع شوینده

از آنجایی که رقابت در بازار بزرگ محصولات شوینده و بهداشتی بسیار داغ است، استفاده از باکیفیت‌ترین و بهترین انواع لیبل در صنایع شوینده تاثیر بسیار زیادی در فرایند بازاریابی و فروش چنین محصولاتی دارد. در حقیقت بعد از نوع بسته بندی، دومین فاکتور مهم و تاثیرگذار در فرایند بازاریابی محصولات شوینده استفاده از لیبل مناسب است. طراحی انواع لیبل در صنایع شوینده تلفیقی از هنر، تکنولوژی و علم به‌روز است که در نهایت منجر به تولید بهترین و جذاب‌ترین لیبل‌ها می‌شود. البته تعداد معدودی از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات چاپ و تولید لیبل مانند کیاما پرینت از این سه مورد در پروسه طراحی لیبل بهره می‌برند. در مجموعه بزرگ کیاما پرینت باکیفیت‌ترین و بهترین انواع لیبل محصولات شوینده مطابق با نیاز و درخواست مشتریان تولید و عرضه می‌شود، در ادامه هر یک از انواع این نوع لیبل‌‌های شوینده را معرفی می‌کنیم. 

 

اهمیت استفاده از انواع لیبل در صنایع شوینده 

محصولات شوینده از جمله محصولات پرفروش و پرمتقاضی در سراسر جهان هستند، تمامی انواع این محصولات با هدف رعایت موازین بهداشتی تعیین شده در سطح جامعه بشر تولید و عرضه می‌شوند. اما نکته مهمی که برخی از شرکت‌های تولید کننده این نوع محصولات به آن توجه نمی‌کنند، استفاده از لیبل‌های باکیفیت و البته مناسب برای هر یک از محصولات تولیدی خود است. علت اهمیت بسیار بالای استفاده از انواع لیبل در صنایع شوینده علاوه بر بحث بازاریابی و فروش هر چه بهتر این دسته از کالاها، به اشتراک‌‌گذاری برخی اطلاعات مهم و مورد نیاز در رابطه با محصول در اختیار مصرف‌‌کنندگان باهدف جلوگیری از برخی مشکلات است. 

برای نمونه مواد شوینده ضدعفونی‌کننده بایستی طبق دستورالعمل مندرج توسط مصرف کننده مورد استفاده قرار گیرند، برای انتقال این اطلاعات و دستورالعمل‌ها نیاز است تا از یک لیبل مناسب و کاربردی در روی بسته بندی محصول استفاده شود. در روی هر یک از انواع لیبل در صنایع شوینده اطلاعات مورد نیاز و مهم مربوط به هر محصول است. البته افزون بر به اشتراک‌‌گذاری اطلاعات مهم محصول، جلب توجه مخاطبین با ایجاد جلوه‌های بصری جذاب و زیبا از جمله اهداف استفاده از انواع لیبل در صنایع بهداشتی است، چراکه در دنیای پیشرفته کنونی افزون بر کیفیت، زیبایی ظاهری محصولات تاثیر مستقیمی در میزان فروش و برندینگ شرکت تولید کننده دارند. 

انواع لیبل در صنایع شوینده تولیدی در موسسه چاپ کیاما 

در موسسه چاپ کیاما همواره انواع لیبل مخصوص محصصولات شوینده با بهترین متریال‌ها و مواد اولیه مرغوب و همچنین مطابق با استانداردهای روز دنیا نیز تولید و عرضه می‌شوند. در حقیقت تمامی متریال‌های مورد استفاده در این شرکت برای چاپ لیبل بیشترین کاربرد و فروش را دارند. انواع لیبل در صنایع شوینده تولیدی در موسسه کیاما پرینت عبارت‌اند از: 

 • لیبل های کاغذی 

 • لیبل های شیشه‌ای 

 • لیبل های حرارتی (دورپیچ)

 • لیبل های متالایز نقره‌ای و طلایی 

 • لیبل های PVC 

بهترین انواع لیبل در صنایع شوینده: لیبل های حرارتی و دورپیج 

لیبل های حرارتی از جمله پرفروش‌ترین انواع لیلب در صنایع شوینده هستند، علت این امر در اصل وجود برخی قابلیت‌ها و ویژگی‌های خاص در ساختار این نوع لیبل‌ها است. برای نمونه لیبل‌ های حرارتی بنا بر ساختار خاص خود مانداگری و طول عمر بیشتری نسبت به سایر لیبل ها در روی محصولات حساسی چون مواد شوینده دارند.

البته باید به این نکته هم اشاره کرد که لیبل های حرارتی در برخی موارد به لیبل های کاغذی شباهت دارند. در موسسه کیاما پرینت از فرایند حرارت مستقیم برای تولید این نوع لیبل ها استفاده می‌شود، به همین دلیل لیبل های حرارتی در این مجموعه نسبت به سایر لیبل ها در زمان کمتری آماده می‌شوند. از مهم‌ترین ویژگی‌‌های لیبل‌های حرارتی می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد: 

 • برخورداری از قیمت کمتر نسبت به سایر لیبل‌های شوینده 

 • ماندگاری بسیار بالای نوشته‌های چاپ شده بر روی این لیبل‌ها 

لیبل های حرارتی در مجموعه چاپ کیاما در سه نوع معمولی، ریموویبل و واترپروف تولید می‌شوند. هر یک از این انواع لیبل‌های حرارتی ویژگی‌های خاص خود را دارند. برای نمونه لیبل های حرارتی واترپروف خاصیت ضد آب داشته و در برابر رطوبت نیز بسیار مقاوم هستند. در حالت کلی به دلیل استفاده از ریبون در فرایند چاپ روی لیبل های حرارتی، این نوع لیبل ها مقاومت بیشتری در برابر گرما و نور خورشید دارند. 

 

لیبل های کاغذی از جمله بهترین انواع لیبل در صنایع شوینده 

در موسسه کیاما پرینت لیبل های کاغذی تولیدی دارای یک لایه برچسب به منظور بهتر چسبیدن این لیبل‌ها روی سطح مورد نظر هستند. اگر به محصولات شوینده و حتی غذایی موجود در پیرامون خود توجه کنید متوجه استفاده گسترده از این نوع لیبل‌ها در بسته بندی آن‌ها خواهید شد. در صنایع شوینده نیز از این لیبل‌ها به طرز گسترده‌ای استفاده می‌شود. 

این نوع لیبل‌ها با استفاده از به‌روزترین دستگاه‌ها و تکنولوژی‌های روز دنیا در چاپ کیاما تولید می‌شوند، به گونه‌ای که می‌توان روی آن‌‌ها هر نوع طرح با انواع رنک مختلف را با بالاترین کیفیت ممکن چاپ کرد. در اصل لیبل های کاغذی بهترین گزینه انتخابی برای بهبود فرایند بازاریابی و فروش محصولات شوینده در کنار حفظ اصالت آن‌ها است. از دیگر ویژگی‌های مهم لیبل های کاغذی از پرکاربردترین انواع لیبل در صنایع شوینده می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 

 • برخورداری از خاصیت درخشندگی

 • خاصیت چسبندگی بسیار بالا 

 • قیمت کمتر و ارزان‌تر نسبت به سایر لیبل‌ها 

لیبل های شیشه‌ای؛ بهترین گزینه با طول عمر بالا برای استفاده در صنایع شوینده 

بنا بر برخی دلایل و استانداردهای جهانی مندرج در رابطه با محصولات شوینده، شفافیت و درخشش لیبل نیز یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که تولید کنندگان این محصولات باید در نظر داشته باشند. به بیانی ساده‌تر استفاده از لیبل‌هایی با خاصیت شفافیت بالا مانند لیبل‌های شیشه‌ای حس اعتماد و استاندارد بودن محصول را در مخاطب ایجاد می‌کند. البته لیبل های شیشه‌ای علاوه بر کاربرد در صنایع شوینده، در صنعت تولید محصولات غذایی کاربرد گسترده‌ای دارند. 

اما این لیبل ها همواره جزو بهترین انواع لیبل در صنایع بهداشتی به شمار می‌روند، چراکه می‌توان در روی بسیاری از محصولات شوینده با بسته بندی شفاف نیز از این لیبل‌ها با درج اطلاعات مهم محصول استفاده کرد. در شرکت کیاما پرینت لیبل های شیشه‌ای در متریال‌های مختلفی چون پلی استر مات، پلی استر محو و پلی استر شفاف تولید می‌شوند. 

 

کاربرد لیبل های متالایز نقره‌ای و طلایی در صنایع شوینده 

لیبل های متالایز یکی از پرفروش‌ترین و پرکاربردترین لیبل‌ها در صنایع مختلف هستند. این نوع لیبل‌ها به دلیل داشتن برخی ویژگی‌های خاص و کاربردی در بسته بندی محصولات بسیار حساسی چون محصولات شوینده نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای نمونه در تولید انواع پودرهای ماشین لباسشویی و دستی همواره بسیاری از شرکت‌های معتبر همچون سافتلن و تاید از لیبل های متالایز نقره‌ای و طلایی استفاده می‌کنند. علت اینکه لیبل های متالایز جزو پرفروش‌ترین انواع لیبل در صنایع شوینده هستند عبارت ‌است از: 

 • قابلیت تحمل بسیار بالای حرارت و گرما 

 • مقاوم در برابر مواد اسیدی و عدم واکنش با محتویات بسته بندی 

 • مقاومت بالا در برابر مواد شوینده و براق 

 • قابلیت چاپ‌پذیری با بالاترین کیفیت و ماندگاری بالا 

اگر به ویترین بسیاری از فروشگاه‌های شوینده و بهداشتی دقت کنید، متوجه می‌شوید که در روی بسته بندی محصولات شوینده گران‌قیمت و برند نیز عمدتا از لیبل‌های متالایز طلایی یا نقره‌ای جهت زیباسازی و جلب توجه مخاطبین استفاده می‌شود. 

البته کیفیت مواد اولیه استفاده شده در تولید انواع لیبل متالایز نقره‌ای و طلایی اهمیت بسیاری دارد، به همین جهت موسسه چاپ کیاما نیز از مرغوب‌ترین مواد اولیه در تولید این دسته از لیبل‌های خود بهره‌ می‌برد. 

 

لیبل‌های PVC در صنایع شوینده 

لیبل های پی وی سی در انواع مختلفی چون شیشه‌ای، حرارتی و گلاسه در موسسه کیاما پرینت چاپ می‌شوند، در حقیقت لیبل‌های پی وی سی تولیدی در این مجموعه بنا بر کاربرد زیادی خود بیشترین تنوع متریالی را دارند. لیبل‌های PVC بنا بر مقاومت بسیار بالا و ماندگاری و ول عمر بالای خود محبوبیت بسیاری در صنعت چاپ و لیبل‌زنی دارند. این نوع لیبل‌ها جزو پرکاربردترین انواع لیبل در صنایع شوینده هستند. 

بخش عمده کاربرد این نوع لیبل مربوط به صنایع شوینده و محصولات حساس و واکنش‌پذیر مربوط می‌شود. برای مثال در روی بسته بندی انواع شوینده‌ها به خصوص سفید کننده‌ها، مایع ماشین لباسشویی، پاک کننده‌های بسیار قوی و لکه برها و شامپو‌ها نیز استفاده می‌شوند. از خصوصیات ساختاری بارز لیبل‌های پی وی سی می‌توان به انعطاف‌پذیری بالا، مقاومت در برابر حرارت بیش از 70 درجه و حفظ رنگ و چاپ متن در طولانی مدت اشاره کرد. 


 

مقالات مرتبط
Related Blog

فرم ارسال نظر

نظرات (0)

موقعیت کیاما روی نقشه