خدمات چاپ لیبل های دارویی در شرکت کیاما پرینت

معرفی انواع لیبل در صنایع دارویی + خدمات چاپ لیبل های دارویی در شرکت کیاما پرینت

اگر به دنبال شناخت انواع لیبل در صنایع درویی هستید، با ادامه متن همراه باشید. یکی از مهم‌ترین صنایع در بازار ایران و جهان که در فرایند بسته بندی آن‌ها تمامی موازین سازمان بهداشت غذا و دارو رعایت می‌شود، صنعت داروسازی است. از دیرباز تا به امروز از لیبل‌های مختلفی در بسته بندی داروها استفاده می‌شود. اما این روزها بنا بر توسعه علم و تکنولوژی از برچسب‌های باکیفیت‌تر و بهتر دارویی استفاده می‌شود. در حقیقت استفاده از بهترین انواع لیبل در صنایع دارویی بیشتری تاثیر را در میزان فروش و تجارت آن‌ها دارد، چراکه یکی از مشخصه‌های اصلی هر نوع دارویی  چگونگی بسته بندی و نوع لیبل استفاده شده در آن است. 

در هر یک از انواع لیبل‌ دارویی اطلاعات مهم مربوط به دارو درج می‌شود. البته این نوع لیبل‌ها علاوه بر داشتن استفاده اطلاعاتی، کاربرد بازاریابی داشته و تاثیر بالقوه‌ای در فروش داروها دارند. کیفیت این لیبل‌های مخصوص بسته بندی دارویی در میزان ماندگاری آن‌ها تاثیر مستقیمی دارد، به همین جهت در خرید این نوع لیبل‌ها باید به کیفیت ساخت آن‌ها توجه کنید. موسسه کیاما پرینت در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین شرکت‌های تولید کننده انواع لیبل در صنایع دارویی با بالاترین کیفیت و مطابق با استانداردهای ساززمان بهداشت و داروسازی است. 

 

لیبل دارویی چیست؟ 

قبل از معرفی انواع لیبل در صنایع دارویی ابتدا لازم است تا در مورد ماهیت این نوع لیبل نیز آشنا شوید. لیبل دارویی در واقع با هدف راهنمایی هر چه بهتر مصرف‌کنندگان روی بسته بندی داروها الصاق می‌شود. همان طور که می‌دانید در صورت عدم رعایت طریقه مصرف و زمان استفاده داروها خطرات بسیاری جان انسان‌ها را تهدید می‌کند. به همین جهت از انواع لیبل در صنایع دارویی به شکلی استاندارد و کاملا حرفه‌ای استفاده می‌شود تا از بروز خسارات جانی حتی‌الامکان جلوگیری شود. 

بر اساس مصوبات سازمان غذا و دارو و همچنین تلاش‌های بی‌وقفه معاونت درمان، به جهت به حداقل رساندن اشتباهات پزشکی در  تجویز دارو و همچنین افزایش سطح ایمنی بیماران از برچسب‌های مخصوص مواد دارویی استفاده می‌شود. شرکت کیاما پرینت نیز با اتکا بر این اصول و ضوابط تعیین شده توسط سازمان غذا و دارو همواره لیبل‌هایی تایید شده تولید می‌کند. 

اصول و قواعد استفاده از انواع لیبل در صنایع دارویی 

چگونگی استفاده از انواع لیبل در صنایع دارویی باید به گونه‌ای باشد که اندازه برچسب‌ها با ابعاد بسته بندی دارو مطابقت داشته و بتواند تمامی اطلاعات مورد نیاز درباره دارو را در داخل خود بگنجاند. افزون بر این موارد بایستی مکان انتخابی روی بسته بندی دارو باید به گونه‌ای باشد که مشخصات روی آمپول، ویال و دارو را نپوشاند.

یکی از مهم‌ترین اصول و ضوابط در تولید انواع لیبل در صنایع دارویی این است که این لیبل‌ها قدرت چسبندگی بسیار بالایی داشته و تحت هیچ شرایط معمولی از بدنه و بسته بندی داروها جدا نشوند. قدرت چسبندگی لیبل‌های مخصوص مواد دارویی بیشترین اهمیت را دارند. داروهای 12 گانه‌ای که در بسته بندی آن‌ها از لیبل‌های مخصوص استفاده می‌شود عبارت‌اند از: 

 • اپی نفرین 

 • رپتلاز

 • سدیم کلراید

 • منزیم سولفات تزریقی 

 • پتاسیم کلراید 

 • پروپرانولول

 • هپارین

 • لیدوکائین 

 • آتروپین 

 • بی کربنات سدیم 

 • کلسیم گلوکونات 

البته باید به این نکته بسیار مهم هم توجه داشته باشید که انواع لیبل در صنایع دارویی به همراه رک مخصوص تولید شده و رول‌ها به شکلی منظم در آن‌ها قرار می‌گیرند. هدف اصلی استفاده از لیبل های دارویی جلوگیری از اشتباهات پزشکی در حوزه تجویز دارو و افزایش دقت مصرف‌کنندگان به هنگام مصرف دارو است. 

مهم‌ترین ویژگی‌های انواع لیبل در صنایع دارویی تولیدی در شرکت کیاما پرینت 

همان گونه که در مطالب بالا اشاره شد، شرکت کیاما پرینت مطابق با اصول و موازین تعیین شده از سوی سازمان غذا و دارو خدمات گسترده‌ای در حوزه تولید انواع لیبل در صنایع دارویی ارائه می‌کند. به عبارتی تمامی لیبل‌ های دارویی تولیدی در این موسسه ویژگی‌ها و قابلیت‌های مورد نیاز را دارند. از مهم‌ترین ویژگی انواع لیبل دارویی تولیدی در این موسسه می‌توان به قدرت چسبندگی بسیار بالا و همچنین مقاومت بالا در برابر برخی عوامل محیطی چون رطوبت، خط و خش و ساییدگی اشاره کرد. 

البته یکی دیگر از مهم‌ترین مشخصه‌ لیبل‌های دارویی که باید به آن‌ها دقت کنید زرد بودن حاشیه آن‌ها و سفیدی کامل کاغذ پس زمینه است. استفاده از رنگ مشتی برای فونت اطلاعات این لیبل‌ها تاثیر بسیاری در خوانایی محتویات آن‌ها دارد. 

افزایش امنیت محصولات دارویی 

یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگی‌ انواع لیبل در صنایع دارویی تولیدی در شرکت کیاما پرینت افزایش سطح امنیتی محصولات دارویی است. در واقع طراحی لیبل های دارویی در این موسسه به قدری به صورت تخصصی و حرفه‌ای صورت می‌گیرد که حتی امکان جعل کردن آن‌ها وجود نداشته و به همین دلیل باعث می‌شود تا جعل کردن لیبل و خود دارو برای افراد سو استفاده کننده غیر ممکن شود. 

 

مهم‌ترین اطلاعاتی که می‌توان روی انواع لیبل‌های دارویی تولید شده در کیاما پرینت درج کرد

لیبل هر دارو نشان دهنده اصالت و استاندارد بودن آن است. انواع لیبل تولیدی در موسسه کیاما پرینت که در صنعت دارویی استفاده می‌شوند، می‌توانند اطلاعاتی چون شناسه رهگیری (کد UID)، تاریخ انقضا دارو، شناسه LOT و اطلاعات دیگری چون طریق مصرف و عوارض جانبی را درج کرد. 

البته در برچسب‌های مخصوص اصالت دارو شرکت کیاما پرینت می‌توان بارکد دوبعدی نیز قرار داد تا مصرف‌کنندگان بتوانند برخی اطلاعات محصول را با اسکن سرچ کنند. علاوه بر موارد ذکر شده در روی این لیبل‌ها می‌توان مواد تشکیل دهنده و مقدار و حجم هر یک از این مواد را درج کرد. سایر اطلاعاتی که در روی لیبل‌ها قرار گیرد عبارت‌اند از: 

 • نام عمومی دارو 

 • سال اولین تایید FDA 

 • جزئیات دوز مصرفی دارو 

 • موارد منع مصرف 

 • هشدارهای کمتر شدید 

 • هشدارهای شدید یا همان جعبه سیاه 

 • تداخلات دارویی 

البته مورد هشدارهای جعبه سیاه را تنها در داروهایی استفاده می‌شود که ترکیبات خاص و حساسیت‌زایی دارند. 

 

انواع لیبل دارویی تولیدی در موسسه کیاما پرینت 

انواع لیبل در صنایع دارویی که در شرکت کیاما پرینت تولید و عرضه می‌شود عبارت است از: 

 • لیبل اصالت دارو 

 • لیبل گارانتی: ما در موسسه کیاما لیبل گارانتی را در سایزها و ابعاد مختلف تولید می‌کنیم. همچنین این نوع لیبل‌ها دارای تاییدیه رسمی از سازمان غذا و دارو دارند. 

 • لیبل وید (VOID): یکی دیگر از پرکاربردترین انواع لیبل در صنایع دارویی لیبل وید است. این لیبل اغلب در ابعاد 1 در 4 تولید شده و ماندگاری بیشتری نسبت به سایر لیبل های دارویی دارد. 

 • لیبل سلفون یا لمینت: در صنعت داروسازی به منظور افزایش کیفیت بسته بندی و برچسب‌زنی از متریال‌هایی چون سلفون یا لمینت استفاده می‌شود. در موسسه کیاما پرینت نیز از این متریال‌ها در صورت سفارش مشتری استفاده می‌شود. 

 • لیبل سلفونی مات: این نوع لیبل‌ها بر خلاف لیبل‌های سلفونی براق ظاهری مات داشته و از جنس پی وی سی هستند. از مهم‌ترین ویژگی‌ لیبل‌های سلفونی مات می‌توان به مقاومت بالای آن‌ها در برابر خط و خش اشاره کرد. 

 • لیبل سلفونی براق: هدف اصلی استفاده از لیبل های سلفونی براق در صنعت بسته بندی دارو، افزایش کیفیت چاپ تا حد بسیار بالا است. در این نوع لیبل‌ها ترکیبات رنگی با وضوح بالایی چاپ می‌شود. لیبل‌های سلفونی براق در برابر رطوبت و حرارت مقاومت مطلوبی دارند. 

 • لیبل صدفی: لیبل‌های صدفی از دیگر انواع لیبل در صنایع دارویی هستند. این نوع لیبل‌ها دارای ویژگی‌هایی چون درج پوشش اسکرچ، تولید در ابعاد 20 در 40 میلی و مقاومت بالا در برابر رطوبت و خراش هستند.

 • لیبل کاغذی: این نوع لیبل‌ها نسبت به سایر لیبل‌ها قیمت ارزان‌تری دارند. در روی لیبل‌های کاغذی دارویی اطلاعاتی چون بارکد محصول، تاریخ انقضا و... ثبت می‌شود. 

 • لیبل شیشه‌ای: لیبل‌های شیشه‌ای دارویی از پرفروش‌ترین لیبل‌ها در موسسه کیاما پرینت هستند. این نوع لیبل‌ها زیبایی و جلوه خاصی به ظاهر محصولات دارویی می‌بخشند. لیبل شیشه‌ای مقاومت بالقوه‌ای در برابر پارگی و خراشیدگی دارد. 

تمامی لیبل‌های معرفی شده از جمله انواع لیبل در صنایع دارویی تولید شده در مجموعه کیاما پرینت بوده و همواره با بالاترین کیفیت و بیشترین ظرافت تولید و عرضه می‌شوند.  هدف اصلی این مجموعه تولید باکیفیت‌ترین لیبل‌های مخصوص محصولات دارویی با نازل‌ترین قیمت است. در واقع شما می‌توانید از موسسه کیاما پرینت انواع لیبل مرد نیاز برای محصولات دارویی خود را با بهترین کیفیت در بازار و کمترین قیمت نیز خریداری کنید. 

 

مقالات مرتبط
Related Blog

فرم ارسال نظر

نظرات (0)

موقعیت کیاما روی نقشه