چاپ لیبل شرینک pvc

چاپ لیبل شرینک پی وی سی

پوشش دهی توسط لایه نازک PVC به کمک حرارت و انقباض این لایه، شرینک کردن نام دارد.

 

این پوشش‌ها امروزه برای تبلیغ و معرفی بهتر محصول از حالت تک رنگ بودن خارج شده و به فراخور کالا دارای رنگ و لعاب شده است که لیبل شیرینگ pvc نام دارد و به جای استفاده از رول‌های نایلون شرینک ساده از این لیبل‌ها برای بسته‌بندی محصولات استفاده می‌شود.
لیبل شرینک بهترین روش پوشش دهی ظروف پلاستیکی پت و شیشه‌ای است. این لیبل‌ها ضد آب بوده و در رطوبت تغییر رنگ نمی‌دهد. بسته به نوع استفاده این پوشش‌ها می‌تواند سراسری و یا حتی در بخشی از محصول مانند درب مورد استفاده قرار گیرد.

 

مزایای چاپ شرینک pvc

 • قابلیت پلمپ کردن محصولات
 • هزینه کمتر برای پلمپ کردن محصولات
 • سرعت در بسته‌بندی
 • محافظت از محصول

انواع روش‌های چاپ لیبل شرینک pvc

از گذشته تا کنون یکی از پارامترهای بسیار مهم و قابل توجه در فرایند بسته بندی محصولات مختلف چگونگی چاپ لیبل روی آن‌ها است. در واقع لیبل هر محصول نشان دهنده هویت آن است. امروزه با توجه به پیشرفت و توسعه علم و تکنولوژی بسیاری از روش‌های مختلف چاپ به خصوص چاپ شرینک تغییرات گسترده‌ای داشته‌اند.

چاپ لیبل شیرینگ یکی از پرکاربردترین روش‌های چاپ لیبل در صنعت چاپ است که در بسته بندی انواع محصولات استفاده می‌شود. چاپ شرینک به دلیل داشتن ویژگی‌های ساختاری چون افزایش سرعت بسته بندی و افزایش ماندگاری محصولات یکی از پرکاربردترین روش‌های چاپ صنعتی است.

چاپ شرینک در کنار مزیت‌های فوق‌العاده خود هزینه‌‌های تولید بسیار کمتری نسبت به سایر روش‌های چاپ لیبل دارد. اگر شما هم قصد دارید اطلاعات کاملی درباره این روش از چاپ کسب کنید با ما تا آخر این مقاله همراه شوید.

 

معرفی کامل فرایند چاپ شرینک و روش‌های مختلف اجرای آن

فرایند شیرینک pvc چیست؟

قبل از پرداختن به موضوع اصلی چاپ شرینک ابتدا در مورد فرایند شرینک توضیحاتی را ارائه می‌کنیم. بسیاری از افراد به دلیل کسب اطلاعات از منابع غیر معتبر همواره تصور می‌کنند که شرینک فرایندی با عملکرد آب و رفتن جمع شدن است.

در حالی که شرینک به فرایندی گفته می‌شود که هر نوع پلاستیک در آن با قرار گرفتن در حرارت با دمایی بیش از 120 درجه سانتی‌گراد خاصیت جمع شوندگی پیدا کند. این ویژگی جمع شوندگی چه در تولید بسته بندی‌ها و چه در چاپ شرینک اهمیت بسیار زیادی دارد. منظور از شرینک کردن نوعی پوشش دهی در تمامی ابعاد با به کار بردن یک لایه نازک از جنس پی وی سی به وسیله اعمال حرارت است.  

آشنایی با فرایند چاپ شیرینک pvc

همان طور که در مطالب بالا گفته شد امروزه یکی از پرکاربردترین روش‌های چاپ لیبل روی بسته بندی محصولات مختلف چاپ شرینک نام دارد. در این روش چاپ از فرایند حرارت دهی به متریال استفاده می‌شود، به همین دلیل لیبل شیرینگ مقاومت و ماندگاری بیشتری نسبت به سایر لیبل‌ها دارد. در روش چاپ شرینک از دستگاه‌های مخصوص لیبل زن که از تکنولوژی پیشرفته شرینک بهره می‌برند استفاده می‌شود.

اگر شما هم می‌خواهید محصولات تولیدی شرکت خود را با رنگ و لعاب جذاب‌تر و زیباتری به بازار عرضه کنید لازم است تا از تکنولوژی چاپ شرینک استفاده کنید.

انواع روش‌های چاپ شیرینگ pvc

چاپ شرینک مانند سایر انواع مختلف چاپ صنعتی خود نیز روش‌های مختلفی در اجرای فرایند شیرینگ دارد. فلکسو، افست، هیلوگرام و سیلک از جمله روش‌های چاپ شرینک هستند که در چاپ لیبل مخصوص این روش استفاده می‌شوند.

چاپ شرینک به روش فلکسو

فلکسو یکی از پرکاربردترین روش‌های چاپ شرینک است که در نام اصلی آن فلکسوگرافی است. روش فلکسو به کمک یک لوح چاپی از نوع برجسته انجام می‌شود. در این روش از چاپ لیبل شیرینگ لوح مورد نظر به سیلندر لوح دستگاه چاپ چسبانده شده و سپس محصولات در زیر آن قرار می‌گیرند.

سپس به نوبت لوح بر روی هر یک از محصولات طرح یا نوشته مخصوصی را که از قبل تعیین شده است را چاپ می‌کند. روش فلکسوگرافی یک روش کاملا مدرن و پیشرفته برای چاپ لیبل شرینک است که خصوصیات بسیار زیادی از جمله سرعت بالای آن در تعداد زیاد و کم‌هزینه‌بودن را دارا است.

 

روش‌های مختلف چاپ شرینک

چاپ شرینک به روش افست

افست یا چاپ مسطح در چاپ شرینک کاربرد گسترده‌ای دارد. از ویژگی‌های بارز این روش از چاپ لیبل شیرینگ می‌توان به کیفیت و وضوح بالای آن در تیراژهای کم اشاره کرد. اما یکی از حساسیت‌های این روش تثبیت‌پذیری سخت رنگ بر روی نایلون است، به همین جهت باید دستگاه یا همان پیرنتر بیشترین دقت را داشته باشد.

متاسفانه بسیاری از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات چاپ به دلیل عدم استفاده از نیروی متخصص و مجرب، مواد اولیه باکیفیت و همچنین دستگاه‌های قدیمی نمی‌توانند فرایند چاپ شیرینگ را به این روش با کیفیت مناسبی انجام دهند. اما در شرکت کیاما پرینت این روش و تمامی روش‌های چاپ شیرینگ با استفاده از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های چاپ شیرینگ با بالاترین کیفیت انجام می‌شوند.

چاپ شرینک به روش هیلوگرام

روش هیلوگرام یا همان روتوگراور در فرایند چاپ شرینک نیز استفاده می‌شود. در این روش بر خلاف روش افست مسطح نیست، اما کیفیت بالایی نسبت به روش افست دارد. البته باید به این نکته هم اشاره کنیم که روش هیلوگرام پرهزینه‌تر از سایر روش‌های چاپ لیبل شیرینگ هستند. روش هیلوگرام بهترین گزینه انتخابی برای تیراژهای میلیونی بوده و تنوع رنگ بسیار زیادی در چاپ شیرینگ دارد.

چاپ شرینک به روش سیلک

سیلک یکی دیگر از پرکاربردترین روش‌های چاپ صنعتی است که بر روی انواع سطوح با جنس مختلف از جمله نایلون مورد استفاده قرار می‌گیرد.

روش سیلک در چاپ شرینک نیز به دلیل داشتن ویژگی‌های زیادی به طرز گسترده‌ای استفاده می‌شود. از مزایای بارز روش سیلک می‌توان به نداشتن محدودیت در تیراژ و تنوع رنگ بسیار بالا اشاره کرد. علت بالا بودن کیفیت و شفافیت نتیجه نهایی در روش سیلک این است که چاپ به صورت مستقیم بر روی سطح کالا انجام می‌شود، به همین دلیل در چاپ شرینک کاربرد قابل توجهی دارد.

اهمیت کیفیت چاپ شیرینک pvc

کیفیت یک پارامتر بسیار مهم در میزان فروش از طریق چاپ شرینک است، چراکه اگر کیفیت چاپ در این روش مناسب و قابل قبلو نباشد ممکن است مخاطب جذب محصول نشده و در نهایت فروش به میزان قابل قبولی صورت نگیرد. به همین دلیل کیفیت در چاپ شرینک از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

کیفیت چاپ لیبل شیرینگ به عوامل بسیاری از جمله جنس خود لیبل، نوع دستگاه مخصوص چاپ حرارتی و... بستگی دارد. ما در مجموعه کیاما پرینت کیفیت را هدف اصلی قرار داده‌ایم تا بتوانیم با استفاده از بهترین مواد اولیه و دستگاه‌های چاپ حرارتی مدرن بهترین کیفیت را به مشتریان خود ارائه دهیم.

لیبل شیرینگ چیست؟

حال که با تعریف اصلی چاپ شرینک آشنا شدید بهتر است درباره جنس و ویژگی‌های خود لیبل شیرینگ نیز اطلاعات کاملی را کسب کنید. این نوع لیبل از جمله لیبل‌هایی است که مزیت‌های بسیار زیادی در صنعت چاپ دارد اما متاسفانه بسیاری از افراد اطلاعات دقیق و کاملی از آن ندارند.

در چاپ لیبل شیرینگ مانند بر خلاف چاپ بسیاری از لیبل‌ها تنها از فرایند اعمال حرارت و گرما استفاده می‌شود، چراکه لیبل‌های شیرینگ پشت چسبدار نیستند. البته چاپ این نوع لیبل با اعمال حرارت و گرما بر خلاف سایر روش‌های چاپ مزیت‌های بسیار زیادی دارد.

لیبل شرینک در حقیقت یک تکه از جنس پلاستیک است که در مرحله اول به صورت کاملا صاف چاپ می‌شود. سپس با استفاده از دستگاه‌ چاپ شرینک و یا به صورت دستی دور محصول پیچیده شده و به آن حرارت داده می‌شود.

اما جدا از این مباحث شاید برای شما هم سوال باشد که لیبل شیرینگ pvc چیست؟ این نوع لیبل از جنس پلاستیک با ویژگی‌های ساختاری چون شفافیت و مقاومت حرارتی بالا است که در چاپ شرینک استفاده می‌شود. لیبل pvc شیرینگ قابلیت جمع‌شوندگی در برابر حرارت را داشته و در نهایت موجب بسته بندی هر چه بهتر محصولات می‌شود.

چاپ لیبل شیرینگ و کاربرد آن

ابعاد تولیدی لیبل شیرینگ

در روش چاپ شرینک لیبل پی وی سی مخصوص این روش در ابعاد و اندازه‌های مختلفی تولید می‌شود. البته باید به این نکته اشاره کنیم که چاپ لیبل شیرینگ حرارتی باید با ابعاد محصول هماهنگی کافی را داشته باشد تا زیبایی ظاهری محصول حفظ شود.

انواع چاپ لیبل شیرینگ pvc

لیبل شیرینگ در فرایند چاپ در انواع مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای نمونه در بسیاری از مواقع لیبل شیرینگ pvc به اندازه کل بطری برش زده می‌شود تا حتی درب آن نیز پوشش داده شود. اما در برخی موارد تنها در بخشی از بطری‌ها فرایند چاپ شرینک صورت می‌گیرد. پرکاربردترین نوع چاپ لیبل شیرینگ چاپ در قسمت میانی بطری یا شیشه است. در حالت کلی غلاف‌های چاپ شرینک را می‌توان به 5 نوع اصلی تقسیم بندی کرد:

 • چاپ لیبل شیرینگ تمام بدنه و درب (Full Body and Cop)
 • تمام بدنه (Full Body)
 • وسط یا همان بخش میانی (Middle)
 • درب (Neck)
 • چندتایی (Multi Pack)

چاپ شرینک به صورت تمام بدنه و درب

یکی از انواع چاپ لیبل شیرینگ که کاربرد گسترده‌ای دارد چاپ به صورت تمام بدنه و درب است. در این نوع چاپ شرینک غلاف به اندازه کل بطری بریده و همچنین درب آن بریده می‌شود. بعد از اعمال حرارت دهی به کل بطری این غلاف پیچیده می‌شود تا یک بسته بندی فوق لوکس و زیبایی تشکیل شود.

چاپ شرینک تمام بدنه

در این روش از چاپ لیبل شیرینگ از بخش پایینی محصول تا لبه درب آن را لیبل پوشش می‌دهد. از این نوع روش چاپ شرینک در بطری‌های شیشه‌ای استفاده می‌شود.

چاپ لیبل شیرینگ وسط (Middle)

بی‌شک یکی از پرکاربردترین و متداول‌ترین نوع چاپ شرینک Middle است. از این مدل چاپ لیبل شیرینگ برای درج مشخصات تکمیلی کالاها و نقش و نقار آن‌ها استفاده می‌شود. بهترین راهکار برای افزایش زیبایی ظاهری بطر‌ی‌های تک رنگ استفاده از این نوع لیبل شیرینگ pvc است.

چاپ لیبل شیرینگ درب (Neck)

همان طور که از نام این نوع چاپ شرینک پیداست، تنها بر روی درب بطری فرایند لیبل‌زنی انجام می‌شود. این روش به قدری کاربرد دارد که امروزه از آن برای پلمپ کردن درب ظروف استفاده می‌شود. در این روش غلاف تنها به دور درب محصول انداخته شده و پس از هدایت از تونل مخصوص حرارتی دستگاه شرینک پک درب محصول مهر و موم می‌شود.

چاپ لیبل شیرینگ برای بسته بندی چند تایی (Multi Pack)

از لیبل شیرینگ pvc در بسته بندی چندتایی محصولات نیز استفاده می‌شود. در این روش از چاپ شرینک اغلب بر روی خود بطری یا محصولات به شکل تکی برچسب معرفی کالاها و اطلاعات تکمیلی آن چسبانده می‌شود.

موارد کاربرد چاپ لیبل شیرینگ pvc

روش چاپ شرینک و لیبل مخصوص آن در صنایع مختلفی کاربرد دارد. برای مثال از لیبل شیرینگ pvc در صنایعی چون تولید مواد آرایشی و بهداشتی و داروهای مختلف استفاده می‌شود.

ویژگی‌ها و مشخصات لیبل شرینک باکیفیت

یکی از مواردی که در چاپ شرینک و لیبل مخصوص آن دقت کنید، کیفیت چاپ لیل است. در چاپ لیبل شیرینگ پارامترهای بسیاری باید مورد بررسی قرار گیرند که در ادامه مهم‌ترین آن‌ها را معرفی می‌کنیم:

 • براق بودن لیبل
 • شفافیت و درخشش مطلوب
 • کیفیت چاپ‌پذیری بالا
 • درخشان بودن
 • بوی خوب

مهم‌ترین مزایای استفاده از لیبل شیرینگ در بسته بندی محصولات

همان طور که در مطالب بالا اشاره شد، چاپ شرینک یکی از بهترین و پرکاربردترین روش‌های چاپ لیبل روی محصولات با ماندگاری و کیفیت بالا است. روش چاپ لیبل شیرینگ مزایای بسیار زیادی دارد که در ادامه برخی از شاخص‌‌ترین آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

 

مزایای استفاده از چاپ شرینک

برخورداری از قابلیت پلمپ کردن محصول

در محصولات خوراکی چون سس‌ها، آبمیوه‌های مختلف و مربا‌ها که چگونگی باز شدن درب آن‌ها مهم است به منظور افزایش زیبایی ظاهری و همچنین ضریب ایمنی محصول از روش چاپ شرینک استفاده می‌شود. علت این امر این است که لیبل‌های شیرینگ بعد از یکبار باز شدن می‌توانند اثرات ناشی از بازشدگی را بروز دهند تا شما بتوانید به راحتی پلمپ بودن یا نبودن محصول را تشخیص دهید.

محافظت کامل از محصول

یکی از مزایای استفاده از لیبل شیرینگ pvc در بسته بندی محصولات محافظت کامل از محتویات محصول در برابر عوامل محیطی مخرب همچون اشعه نور خورشید و میکروب‌ها و آلایندگی‌ها است. سطح کیفی بهداشت محصولات همواره تاثیر بسیار زیادی در فروش آن‌ها دارد، به همین دلیل از روش چاپ شرینک نیز به دلیل داشتن سطح بهداشت بسیار بالا در بسته بندی بسیاری از محصولات استفاده می‌شود.

 معتبرترین شرکت ارائه دهنده خدمات چاپ لیبل شیرینگ در تهران

کیفیت در روش چاپ شرینک حرف اول را می‌زند، چراکه از نظر مشتری هیچ چیزی به اندازه کیفیت و زیبایی ظاهری بسته بندی و لیبل محصول در نگاه اول اهمیت ندارد.

در شرکت کیاما پرینت خدمات طراحی و چاپ شیرینگ با بالاترین کیفیت و نازل‌ترین قیمت انجام می‌شود. شرکت کیاما پرینت با بهره‌گیری از برترین گرافیست‌ها و طراحان توانسته تا به امروز طرح‌های متمایز و خلاقانه‌ای را در چاپ لیبل شیرینگ انجام دهد.

استفاده از مدرن‌ترین دستگاه‌های شرینک حرارتی و بهترین مواد اولیه در شرکت کیاما پرینت باعث شده تا این شرکت به یکی از معتبرترین و مطرح‌ترین شرکت‌های ارائه دهنده انواع خدمات چاپ لیبل شیرینگ در تهران و سایر شهرهای کشور تبدیل شود.

 

مقالات مرتبط
Related Blog

فرم ارسال نظر

نظرات (27)

Sima

۱۴۰۲/۱۰/۱۶
پاسخ

فیلم لیبل pvc شیرینگ و میخام بزارین لطفاً

۱۴۰۲/۱۰/۱۷

سلام وقت بخیر . لطفا شماره تماس بذارید برامون تا کارشناسان فروش ما باهاتون تماس بگیرن و اطلاعات کامل رو در اختیاراتون بگذارن .

Farshad

۱۴۰۲/۱۰/۰۶
پاسخ

ویدیو لیبل pvc شیرینگ رو دارین؟

۱۴۰۲/۱۰/۰۶

سلاون وقت بخیر . بله تو سایت همه چیز هستش

Nima

۱۴۰۲/۱۰/۰۳
پاسخ

لیبل pvc شیرینگ ضد آبه؟

۱۴۰۲/۱۰/۰۴

سلام وقت بخیر . بله ضدآب هستش .برای اطلاعات بیشترمیتونید با شماره های ما تماس بگیرید تا کارشناسان فروش اطلاعات کامل رو در اختیارتون بذارن شماره 66818503 یا09195733672 تماس بگیرید. ممنون از شما

محمدعلی

۱۴۰۲/۰۹/۰۸
پاسخ

سلام خسته نباشید لیبل pvc شیرینگ ضد آب و ضد خش هست؟

۱۴۰۲/۰۹/۰۸

سلام وقت بخیر . لطفا یه شماره تماس بگذارید که تیم فروش باهاتون تماس بگرید و اطلاعات کامل رو دراختیترتون بگذارند . یا با شماره ها ی66818503 -66818548 تماس بگیرید .

ایوب کلانتری

۱۴۰۲/۰۹/۰۸
پاسخ

سلام قیمت لیبل pvc شیرینگ بر اساس انداره لیبل تعیین میشه؟

۱۴۰۲/۰۹/۰۸

سلام وقت بخیر . لطفا یه شماره تماس بگذارید که تیم فروش باهاتون تماس بگرید و اطلاعات کامل رو دراختیترتون بگذارند . یا با شماره ها ی66818503 -66818548 تماس بگیرید .

۱۴۰۲/۰۹/۰۸

سلام وقت بخیر . لطفا یه شماره تماس بگذارید که تیم فروش باهاتون تماس بگرید و اطلاعات کامل رو دراختیترتون بگذارند . یا با شماره ها ی66818503 -66818548 تماس بگیرید .

تمدن

۱۴۰۲/۰۹/۰۶
پاسخ

سلام. لیبل pvc شیرینگ براق هست یا مات؟

موقعیت کیاما روی نقشه